Celú pretekovú akciu zabila vysoká degradácia pneumatík a Rišo sa sústredil len na to, aby neurobil chybu. Srdce fanúšika pri sledovaní týchto pretekov zaplakalo.

Nie príliš podarená kvalifikácia

Začiatok mal raketový. Vyhral hneď prvý tréning! V zmiešaných podmienkach zajazdil rýchle kolo v pravý čas, čo mu zaistilo skvelé umiestnenie. Bohužiaľ, počas celého víkendu ho už nezopakoval. V kvalifikácii sa mu podarilo 13. miesto z čoho sa Rišo tešil, lebo bol iba tri miesta od bodov. Na druhej strane štartovať zo stredu štartového roštu nesie so sebou riziko nehody, ktoré sa našťastie nenaplnilo. Celú pretekovú akciu zabila vysoká degradácia pneumatík a Rišo sa sústredil len na to, aby neurobil chybu a do cieľa prišiel v rovnakej pozícii, ako na štarte. Dal si jasný cieľ, v druhých pretekoch ísť dopredu. Bohužiaľ, nevyšiel mu podľa predstáv. Po zlom štarte sa prepadol až na 17. miesto a nech sa snažil akokoľvek, nedokázal za dostať vyššie. Rišo sa veľa naučil a potvrdilo sa mu, že v týchto pretekoch je kľúčová kvalifikácia a štart. Veríme, že s nadobudnutými skúsenosťami môžeme očakávať lepšie výsledky a držíme Rišovi palce.

Jedným z partnerov a podporovateľov Riša GONDU je aj spoločnosť InterCars prostredníctvom svojho na sortiment a služby mimoriadne bohatého webshopu pre motoristov www.motointegrator.sk

motointegrator richard gonda