Rišo Gonda vyhral na Silverstone!

Rišo Gonda vyhral na Silverstone!

Rišo Gonda to rozhodne nemal tento víkend na Silverstone ľahké, keďže v prvých pretekoch štartoval z pole position, ale následne mal kontakt s iným pretekárom, potom dostal luxusné hodiny (ale nie také, aké by mal rád na zápästí), následne vynútený prejazd boxami... Richard sa však nevzdal a bojoval do samotného konca, keď to vytiahol na pekné 8. miesto v triede Copa.

 


Obrat prišiel hneď druhý deň, keď sa dokázal revanšovať za sobotu tým najlepším spôsobom - vyhral a v Anglicku mohli rozbalovať vlajku s cedulkou Slovakia. Len tak ďalej!

...a aj Maťo Homola vyhral na Autodromo di Pergusa :)

...a aj Maťo Homola vyhral na Autodromo di Pergusa :)

Maťo Homola však na Sicílií išiel na to inak - v prvých pretekoch štartoval z 8. miesta a skončil na bedni na treťom. V druhých štartoval už zo 6. miesta (kvôli otočeniu prvých ôsmich pretekárov z prvého preteku, podobne ako vo WTCC čím sa zabezpečuje vyššia atraktivita) a do cieľa dokázal priviezť svoje BMW na prvom mieste!

Maťo k tomu dodáva "Treba povedať, že oba preteky boli nesmierne ťažké, či už z pohľadu vysokej teploty alebo náročnosti trate. Týmto chcem povedať, že si výsledok nesmierne vážim a chcem poďakovať mojej rodine, celému tímu, reklamným a mediálnym partnerom za podporu a taktiež nemôžem zabudnúť na fanúšikov, ktorí nás podporovali až na ďalekú Sicíliu."

Maťo si týmto výsledkom upevnil celkové druhé miesto šampionátu ETCC v triede Super 2000 (na čecha Fulína stráca 8 bodov). Taktiež gratulujeme a 6. októbra držíme v Brne palce, nech sa podarí malý Slovenský zázrak!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov