Tento rok prišlo marketingové oddelenie SlovakiaRingu s rovnakým nápadom a pôvodnou realizáciou. PressCup v tejto podobe sa však znepáčil Majovi Bónovi z časopisu Brejk. Vďaka nadštandardným vzťahom so zástupcami dovozcov vcelku rýchlo realizoval skvelý a férový nápad. Pre PressCup 2011 zariadil špeciálnu zápožičku. Najprv Citroen DS3 Racing od dovozcu Citroen Slovakia. Následne dokonca ďalšie dve skvelé mašiny - dva identické Mini Cooper S od BMW Group Slovakia.

TopSpeeďáci Maroš a Luboš pred jazdou na Mini Cooper S

TopSpeeďáci Maroš a Luboš pred jazdou na Mini Cooper S. Rožky nám robí Majo Bóna z Brejku

Na nové, porovnateľné a férové podmienky sa TopSpeed.sk (na rozdiel od mnohých ostatných) chytil. A to hneď v dvoch kusoch. Mne a Lubošovi sa nápad zapáčil a vrhli sme sa do akcie. Patrili sme k prvým a verili sme, že nás bude mnoho. Sklamanie však skrývať nebudem. Drivivá väčšina našich kolegov podujatie odignorovala. Napriek dostatočne skorému avízu a doslova kráľovských podmienkach (bezplatná účasť, skvelé autá, týždeň na výber vhodného termínu) sa na moje sklamanie pretekov zúčastnilo len 10 novinárov!


Odhadujem, že na Slovensku sa titulom motoristický novinár hrdí nie menej než 50 ľudí, zväčša chalanov. Všetci autá veľmi radi testujú, radi ich hodnotia a píšu/hovoria o nich. Predpokladajme, že polovica z nás má viac než 45 r. a na zábavky podobného typu sa už nehodí. PressCup asi naozaj patrí hlavne mladším. Stále by sa ho však mohlo zúčastniť min. 2-3x viac. Stačil by jeden zástupca z každej redakcie... Výhovorky typu nedalo sa, lebo... neobstoja. Nie je možné, aby si z azda 30 ľudí za týždeň nenašla cca 1h čas aspoň polovica. Pre tých z BA by to ozaj netrvalo viac. Skutočný dôvod? Môžem hádať, ale na prvé miesto si dávam strach z konfrontácie. Preto všetkým, ktorí sa Press Cup zúčastnili patrí môj obdiv a pochvala. Je vlastne celkom jedno kto ako skončil, keď musíme v pvom rade riešiť, aby bolo s kým súťažiť...

Neviem, možno to celé zbytočne prežívam. Ak áno, prepáčte, že som vás práve obral o 10 minút. Na budúce napíšem niečo zaujímavejšie...

Ak vás zaujíma ako sa mne aj Lubovi jazdilo a hlavne ako to asi vyzeralo (natočili sme sa) sledujte aj ďalší článok na tému PressCup 2011.