Práve nová moderná vonkajšia trať Slovenského motokárového centra bude určite lákať nielen profesionálne tímy, ale aj firmy a širokú verejnosť. Prevádzku spojenú s prenájmom motokár oficiálne otvoria v priebehu marca, ako to umožní počasie. Všetky informácie k motokárovému centru nájdete na novom webe www.slovakiaring.sk

Drift Kings (28.-29.3.)

Motoristickú sezónu na SLOVAKIA RINGU otvorí koncom marca vynovený medzinárodný seriál Drift Kings. Ten nie je pre našinca úplnou neznámou, keďže si "králi kontrolovaného šmyku" získali naše publikum v predošlej reinkarnácii King of Europe. Driftovanie patrí k najrýchlejšie rastúcim disciplínam. Boduje sa všetko: presnosť jazdeckej línie, využívanie plynového pedála, dym spod pneumatík a ďalšie parametre, ktoré porotcovia hodnotia aj z telemetrie.
 

Power fest (18.4.)

Tradičný Power fest prinesie opäť širokú škálu zaujímavých seriálov, disciplín a hlavne skvelých áut. V prvom rade zaujmú Majstrovstvá Slovenska v šprinte, a to na dlhej štartovej rovinke SLOVAKIA RINGU s výnimočnými výkonnými vozidlami. K slovu sa samozrejme dostanú aj obľúbené tuningové špeciály, ako zvyčajne v bohatom počte. Určite zaujme aj zraz drifterov.
 

Porsche Sprint Challenge Central Europe (1.-3.5.)

Druhý ročník tohto súkromného seriálu vozidiel Porsche Cayman 718 GT4 Clubsport začne svoju sezónu opäť na SLOVAKIA RINGU. Špičkové moderné stroje legendárnej nemeckej značky spravuje organizátor seriálu - Lechner Racing, ktorý patrí rovnako k legendám svetového motoršportu.

Magic Ring Festival (8.-9.5.)

Areál SLOVAKIA RINGU sa premení do skutočne rockového šatu: organizátori Magic Ring Festival ponúknu napríklad americkú legendu Skid Row, no svoje najväčšie hity zahrajú tiež Tublatanka, Arakain, Horkýže Slíže, Desmod, Gladiator, Iné Kafe a ďalší. Lístky sú v predpredaji na www.ticketportal.sk.

OMV MaxxMotion WTCR - FIA Svetový pohár automobilov a Majstrovstvá Európy ťahačov FIA ETRC (5.-7.6.)

Vrcholné divácke podujatie sezóny je určite práve toto. Oba šampionáty zdieľali náš okruh v lete 2018, čo priviedlo organizátorov k myšlienke spoločného podujatia aj tento rok. Bude sa skutočne na čo dívať: cestovné automobily v rukách svetovej ligy tých najlepších pretekárov si nedarujú ani centimeter navyše a preteky sú tak vždy napínavé. Rovnako aj preteky monštruóznych, supervýkonných ťahačov FIA ETRC. Skvelý program bude opäť ladený nielen pre fanúšikov, ale pre celé rodiny.

Histo Cup (15.-16.8.)

Preteky historických pretekárskych vozidiel pravidelne lákajú množstvo fanúšikov. Kapotované veterány, monoposty a vyladený zvuk motorov, ktoré sú magickou spomienkou legendárnych čias motoršportu.

OMV MaxxMotion Veľká cena SR (21.-23.8.)

OMV MaxxMotion Veľká cena SR preteky cestných automobilov na okruhu má za sebou vyše 40 ročníkov, z toho 11. po sebe bude opäť pochopiteľne u nás. Množstvo kategórií od cestovných áut, cez silné a krásne GT3, divízia formúl či prototypov - to všetko rozozvučí náš okruh počas troch nezabudnuteľných dní, s programom od rána do večera. Každý rok lákajú najlepšie autá a jazdci Slovenska (a okolitých krajín) tisíce fanúšikov. Tí majú okrem akcie na trati aj množstvo zábavy v celom areáli okruhu.

Military Day (26.9.)

Zraz vojenskej historickej techniky sa točí opäť okolo nášho Vojenského múzea, ktoré láka množstvo zvedavcov a fanúšikov techniky najmä bývalej československej armády. Zo statických exponátov sa stávajú pohyblivé a tento ročník sľubuje znovu množstvo zábavy.

OMV MaxxMotion FIA CEZ Rallycross (24.-25.10.)

Stredoeurópska trofej FIA v relykrose zvykla otvoriť našu motoristickú sezónu, tentokrát sa ukáže takmer na jej konci. Skvelé divadlo predvedú najlepší domáci aj zahraniční jazdci v autách viacerých tried. Trať tvorí kombinácia rýchlostnej asfaltovej dráhy a nespevneného povrchu - tzv. šotoliny. Súboje v štýle "nárazník o nárazník" nenechajú nikoho chladným.

AUTO SHOW SLOVAKIA RING (13.- 14.11.)

Exhibičná rely uzatvára nielen našu, ale aj slovenskú sezónu rely. U nás už síce nejde o body, no tucty jazdcov zo všemožných motoristických disciplín si tu radi merajú sily. K dispozícii im bude opäť zaujímavá, dlhá a spletitá trať, ktorú tvoria obslužné komunikácie okolo trate a samotná rýchlostná dráha.najlepše