Mladík z Walesu Elfyn Evans zažije nasledujúci víkend v najvyššej kategórii WRC na rally Talianska prekvapivý debut. Stane sa tak na poslednú chvíľu kvôli výmene jedného z jazdcov tímu Qatar World Rally. 24-ročný Evans zasadne do vozidla Ford Fiesta RS WRC, kde nahradí jazdca Nasser Al Attiyaha. Ten odvolal nástup do pretekov kvôli záväzkom v Katare. Mladý Walesan teraz  preteká v nižšej kategórii WRC2, a aj keď nástup do WRC očakával až na ďalšej rally Fínska, na premiéru sa cíti dostatočne pripravený.

 

„Bola to fantastická novinka. Keď mi to šéf tímu Malcolm Wilson povedal, nemohol som tomu uveriť. Som za túto príležitosť veľmi vďačný. Aj keď je to všetko na poslednú chvíľu, z pretekov sa budem snažiť získať čo najviac!“ povedal pre športové správy Evans. Wilson na adresu Attiyaha poznamenal: „Je to veľká škoda, že Nasser nebude môcť byť so svojim tímom v Sardínii, avšak jazdec má doma v Katare nejaké povinnosti.“

 

Aj napriek tomu je Wilson nadšený Evansovou prítomnosťou a verí, že si to mladík zaslúži. Walesan sa učí veľmi rýchlo a účasť vo vyššej súťaži spolu s riadením rýchlejšieho vozidla bude pre mladíka neoceniteľná skúsenosť. Vo štvrtok sa začínajúcej rally Talianska sa bude o víťazstvo tradične snažiť úspešný Sebastien Ogier. Už po nedeli sa uvidí, či sa Francúzovi podarí udržať si svoje priaznivé aktuálne výsledky, alebo či priebežne druhý Latvala náskok stiahne.


Autor: Juraj Mička
Zdroj: wrc.com