Sebastien Loeb zaplatil v 8. etape Dakaru 2016 nováčikovskú daň. Asi 20 km pred koncom etapy trafil veľkú jamu a šiel cez strechu. S Peugeotom 2008 DKR nakoniec prešiel cieľom aj keď s obrovskou stratou.

Deväťnásobný Majster Sveta vo WRC zaplatil nováčikovskú daň. Držal sa v minútovom odstupe pred Nassarom Al-Attiyahom, ale pri prejazde pieskových dún stratil osem minút. To najhoršie ho ešte len čakalo. Pri prejazde riečiskom približne 20 km pred koncom etapy trafil veľkú dieru. Peugeot 2008 DKR šiel cez strechu, spravil niekoľko kotrmelcov a skončil dosť zle.

Sebastien Loeb

Prevrátený Peugeot 2008 DKR

Etapu dokončili

Našťastie Sebastien Loeb ani navigátor Daniel Elena neboli zranení. Poškodené auto opravili tak, že s ním dokázali prísť do cieľa etapy. Nebolo to zadarmo, nehoda ich stála veľa času a etapu ukončili so stratou hodiny, 8 minút a 9 sekúnd na prvého Nassara Al-Attiyaha na X-raid Mini. Za Al-Attiyahom potom skončili Peugeoty 2008 DKR Carlosa Sainza a Stephana Peterhansela.

Sebastien Loeb

Loeb a Elena opravujú Peugeot 2008 DKR

Stephane Peterhansel povedal k Loebovej nehode: „20 km pred koncom vo veľkom riečisku, kde máme rýchlosť asi 120 km/h, bola veľká jama, vletel do nej, havaroval a spravil niekoľko kotrmelcov. Neviem koľko kotrmelcov urobil, ale bol OK, bol vonku z auta, povedal nám, že je to OK a môžeme pokračovať.“

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Nezabúdajme ani na slovenských pretekárov. Hoci Ivan Jakeš musel odstúpiť pre zranenie kolena, jeho výkon bol bravúrny a stále atakoval umiestnenia na hranici prvej desiatky. Náš druhý motorkár Štefan Svitko drží vlajku Slovenska poriadne vysoko a celkovo sa drží na vynikajúcom druhom mieste. Posádka kamiónu Tatra, v ktorej sedí Jaroslav Miškolci, je priebežne na 16. mieste.