Dakar

Veľa pretekárov potrápilo blato v strede etapy

Sebastien Loeb znova ukázal, že je špičkový pilot, nech už sedí v čomkoľvek. Za volantom Peugeotu 2008 DKR vyhral 2. etapu Dakaru 2016.

Loeba výsledok potešil, tak ako väčšina poľa, aj on bol uväznený v bahnitej časti etapy a vo víťazstvo nedúfal. „To je nakoniec dobrá správa, neveril som tomu. Bol som uväznený v blate v strede etapy a som rád, že som sa odtiaľ dostal. Boli sme tam asi dve minúty, alebo podobne. Nakoniec som dokázal dohnať pole, ale bola to skutočne jazda na limite, až som sa trochu bál. Odhliadnuc od toho to bola dobrá etapa bez problémov, skúšal som nájsť rytmus a bolo to OK,“ povedal Loeb.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Peugeoty na čele

Kým dva Peugeoty 2008 DKR sú na prvých dvoch miestach a vyhli sa im problémy, tretí také šťastie nemal. Carlos Sainz stratil asi 10 minút, keď musel zastaviť a riešiť neposlušný motor, čo ho stálo umiestnenie v top 10. Víťaz Dakaru z roku 2014, Nani Roma, na X-raid Mini tiež zostal v blate v strede etape. Na rozdiel od Loeba tam bol oveľa dlhšie a stratil trištvrte hodinu.

Slovenským pretekárom sa na Dakare darí, v top 15 máme v rôznych kategóriách hneď troch zástupcov. Najlepšie sú na tom naši motorkári, Štefan Svitko je na vynikajúcom priebežnom 5. mieste, Ivan Jakeš je tesne za top 10 na 12. mieste. Posádka kamiónu Tatra, kam patrí aj Jaroslav Miškolci, je priebežne na 15. mieste.