Pod kapotou sa skrýva modernizovaný 2,5 litrový radový päťvalec s výkonom až 294 kW (400 koní) a 480 Nm.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Ako už býva pri Audi zvykom dizajn vrcholných verzií sa od bežných modelov líši len v detailoch. Predný nárazník má väčšie nasávacie otvory a iné sú aj ďalšie diely ako zadný nárazník, bočné lišty, zrkadlá z uhlíkových vlákien, koncovky výfukov a pevné zadné krídlo. Za príplatok môžete mať aj menej nápadné vysúvateľné krídlo. Novinkou sú zadné svetlá s OLED 3D technológiou.

Audi TT RS

Kupé zvládne akceleráciu na stovku za 3,7 sekundy!

Medzigeneračný výkonový nárast

Pod kapotou sa skrýva modernizovaný 2,5 litrový radový päťvalec s výkonom až 294 kW (400 koní) a 480 Nm. Oproti predchodcovi je to nárast až o 60 koní. Motor má po novom hliníkový blok, takže je o 10kg ľahší. S motorom spolupracuje sedem stupňová dvoj-spojková prevodovka s radením pádlami pod volantom. Manuál k dispozícii nebude. Bohužiaľ v moderných športových autách je to už pomaly tradíciou. Audi hovorí aj o „permanentnom“ náhone všetkých kolies, o rozdeľovanie výkonu sa bude starať medzi nápravová spojka.


Hodnoty akcelerácie na stovku sú dych berúce. Audi TT RS to zvládne za 3,7 sekundy a o niečo ťažší roadster za 3,9 sekundy. Pred pár rokmi zvládli takto akcelerovať len superšporty. Len pre porovnanie Audi R8 V10 s výkonom 540 koní zvládne zrýchlenie 0-100 km/h za 3,5 sekundy.
 

Audi TT RS

Päťvalec ponúkne okrem poriadneho výkonu aj zaujímavý zvuk

Verzia RS sa od obyčajného TT nelíši len motorom a dizajnom, ale aj naladením podvozka. Kratšie pružiny posielajú auto o 10 mm bližšie k vozovke. V ponuke je aj príplatkový adaptívny podvozok. Základné disky majú 19“ a skrývajú obrovské 370 mm brzdové kotúče. Za príplatok však môžete mať 20“ disky a aj karbón-keramické brzdy.


Európske predaje odštartujú na jeseň 2016. Štartovacia cena v Nemecku je 66 400 € za kupé a 69 200 € za roadster.


Zdroj: tlačová správa

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 21 obrázkov