Hospodárna prevádzka a dlhý dojazd

Až o 74 % menej oxidov dusíka (NOx) a 21 % menej tuhých častíc (PM) než naftový motor* – to sú argumenty v prospech LPG, ktoré presvedčia motoristov s úprimným záujmom o životné prostredie. LPG pohon si však získa aj tých, ktorí majú na prvom mieste hospodárnosť prevádzky vozidla. LPG je lacnejší ako klasické motorové palivá a po natankovaní zabezpečuje dlhý dojazd kombináciou oboch nádrží. O obľube LPG svedčia čísla zo sveta. LPG vozidiel jazdí po svete približne 27 miliónov. Napríklad v Južnej Kórei až 95 % taxíkov jazdí na LPG. Za posledných 10 rokov narástla spotreba LPG o 40 %. V Európe jazdí až 10 miliónov automobilov na LPG pohon, pričom najobľúbenejšie sú v Poľsku. U našich severných susedov vlastní LPG automobil takmer 3 milióny šoférov. LPG je tiež mimoriadne obľúbené v Nemecku a Taliansku. Environmentálne výhody LPG oceňujú aj na Islande, kde dôsledne dbajú na ochranu životného prostredia. Na ostrove sú automobily v požičovniach prevažne na LPG pohon. Výnimočnej popularite sa tu teší Dacia Duster LPG.   

*zdroj: WLPGA

Overený značkový autoplyn


Prvé automobily na LPG pohon sa na Slovensku objavili ako rarita v polovici 90-tych rokov. Ich počet začal stúpať až o takmer desaťročie neskôr aj vďaka Slovnaftu. Slovnaft začal na náš trh v roku 2003 dodávať značkový ECO+ Autoplyn. Práve možnosť kontroly nad procesom výroby zaručuje špičkovú kvalitu produktu. Počas výroby je ECO+ Autoplyn upravovaný špeciálnymi čistiacimi procesmi, vďaka ktorým neobsahuje látky spôsobujúce koróziu a znehodnotenie súčiastok palivového systému vozidla. Tým je garantovaná vysoká chemická čistota, ktorá ho zaraďuje medzi vysoko kvalitné. O jeho kvalite svedčí vysoké oktánové číslo. Kým norma stanovuje minimálne 89, ECO+ Autoplyn má oktánové číslo až 92.

Za 17 rokov sa ECO+ Autoplyn osvedčil ako spoľahlivá a dostupná alternatíva. Preverili ho milióny najazdených kilometrov, keď prírodu ušetril od stoviek ton škodlivín a vodičom ušetril státisíce eur. LPG je naďalej dobrou voľbou pre ľudí, ktorí chcú nájsť kompromis medzi šetrnosťou k prírode a potrebou používať auto.

PREČO JAZDIŤ NA LPG?

ECO+ Autoplyn je dostupný na 110 z 254 čerpacích staniciach Slovnaft na celom Slovensku
Nižšie celkové náklady na prevádzku vozidla
Ekologická jazda - menej emisií
Olej ostáva dlhšie čistejší a chod motora efektívnejší - predlžuje sa jeho životnosť 
Veľká dojazdová vzdialenosť v kombinácii s benzínom

Aj LPG prináša inovácie

Je to práve značka Dacia, ktorá má dlhoročné skúsenosti s týmto pohonom a prináša mnohé inovácie v oblasti LPG. O LPG know how svedčí aj fakt, že Dacia je jedinou značkou, ktorá ponúka všetky svoje modely aj vo verzii LPG. . A výhodou pre užívateľa je priaznivá obstarávacia cena a nízke prevádzkové náklady automobilu.

Najnovší modelový rad LPG je k dispozícii s novým motorom 1,0 TCe 100, ktorý bol priamo vyvíjaný pre prevádzku na LPG. Napriek využitiu moderných technológií, bol veľký dôraz kladený na spoľahlivosť a jednoduchosť motora. Dacia s pohonom LPG je dvojpalivová a disponuje dvomi rôznymi systémami vstrekovania paliva, rovnako tak dvomi nádržami = jednou na benzín a druhou na LPG.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

VÝHODY LPG VOZIDIEL OD ZNAČKY DACIA

Záruka 3 roky alebo 100 000 km, rovnako ako u ostatných modelov vozidiel Dacia
Kontrola systému LPG je zahrnutá do štandardného servisného plánu
Vyššia zostatková hodnota vozidla
Dojazd na jedno tankovanie až 1 000 km
Používaním LPG sa emituje do ovzdušia o 12 % menej CO2

Pridajte plyn a hrajte o Dacia Duster LPG

Teraz máte jedinečnú možnosť získať populárne LPG SUV! Tankujte ECO+ AUTOPLYN a hrajte o Dacia Duster LPG alebo palivové MOL Group Gift karty. Podmienkou je, aby ste v čase trvania súťaže od 1. 10. do 30. 11. 2020 natankovali spolu (na viacero tankovaní) minimálne 70 litrov ECO+ AUTOPLYN na vybraných čerpacích staniciach Slovnaft a zaregistrovali svoju BONUS kartu. Pokiaľ BONUS kartu ešte nemáte, vyžiadajte si ju na ktorejkoľvek čerpacej stanici Slovnaft a použite ju pri zaplatení. 

Svoju najbližšiu LPG stanicu nájdete jednoducho prostredníctvom vyhľadávača: 
https://cerpaciestanice.slovnaft.sk/?search

Jeden zo súťažiacich získa novú Dacia Duster LPG – vozidlo stvorené pre dobrodružstvá v akomkoľvek teréne. A to úspornejšie, s nižšími emisiami a s lepším pocitom.