Z označení BMW je jasné už len to či ide o naftový alebo benzínový motor.

V jeho nomenklatúre sa už neorientuje asi takmer nikto okrem BMW pacientov. Automobilka však chce svoj príbeh zamotať ešte viac. Ďalšie kolo miešania názvov odštartovali nové pohonné jednotky B48 a B58. Ide o preplňovaný dvojlitrový štvorvalec a taktiež dopovaný trojlitrový šesťvalec.

Ich príchod spôsobí, že rad 3 spolu s radom 4 dostanú nové čísla. BMW zmení označenie 328i na 330i a 428i na 430i. Rovnaký osud postihne aj 335i a 435i. Po novom ich budeme volať 340i a 440i. Nestratili ste sa ešte?

BMW nie je jedinou automobilkou, ktorej označenia sú absolútne neprehľadné. K menám svojich vozidiel by mohla zverejňovať aj prehľadné vysvetlivky. :)

Označovanie jednotlivých modelov je dlhodobo metúce.

Kuloárne informácie však hovoria o tom, že rošády nekončia. Istý člen fóra 2Addicts tvrdí, že z podobných dôvodov dôjde k zmene 228i na 230i a M235i na M240i. Používateľ má údajne prístup k týmto informáciám priamo z automobilky. Na druhej strane však dodáva, že zmena ešte nie je úplne istá. Ak to takto pôjde ďalej, tak čísla sa budú neustále zvyšovať, pričom objem motorov pôjde smerom nadol. Veď na dverách batožinového priestoru vždy lepšie vyzerá vyššie číslo ako nižšie. Minimálne to budí lepší dojem, no nie? :)

Zdroj: 2Addicts.com, autoblog.com

Prečítajte si aj: Čo naozaj znamenajú názvy áut? Toto video vám to prezradí