Bugatti testuje nástupcu Veyrona, dve testovacie muly videli v Taliansku.

Nečakáme, že Bugatti Vision GT by pustili do premávky bezo zmeny. Už keď hovorili o tom, ako pri návrhu použili reálne vývojové procesy a koncept tvorili ako skutočné auto, sme mohli tušiť, že Bugatti niečo chystá. Dve testovacie muly v Taliansku sú toho dôkazom, vyzerajú ako Bugatti Vision GT pretavené do civilnej podoby.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ako bude vyzerať?

V premávke neuvidíme takú divočinu, ako gigantické zadné krídlo, obrovský spliter, či kanardy. Hypercar pôsobí uhladene, ale nie až tak, ako malé zlaté šteniatko. Výfuky presunuli dole do oblasti difúzora, namiesto krídla použili automaticky sa vysúvajúci spojler, výduchy za presnými kolesami poriadne zmenšili a ani predné svetlá nie sú také brutálne. Ide však len o testovacie muly, konečný produkt môže vyzerať inak.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Aké bude Bugatti Chiron? Má zase posunúť hranice o kus ďalej, hovorí sa o 8,0 l W16 quad-turbo motore s výkonom 1500 k. Hypercar by s ním mal prekročiť hranicu 460 km/h a zrýchliť z pokoja na stovku za menej ako 2 sekundy. To všetko len za niečo vyše 2 milióny eur.

Zdroj: carscoops.com