Ani tri výstrahy o uzavretí pruhu a znížení rýchlosti nestačia?!
Osobné vozidlo v ľavom pruhu diaľnice má štandardný rozhlad
Voči vozidlu v pravom pruhu je jednoznačné, že ide výrazne rýchlejšie
Osobné vozidlo ide rýchlo a nebrzdí
Osobné vozidlo naráža v plnej rýchlosti. Našťastie do smerovej šípku ťažkého zákrytu
Z fotografie vidieť silu nárazu
Pre vodiča osobného auta bolo šťastím, že signalizačná šípka a predná časť jeho vozidla pohltila celú kinetickú energiu a bolo možné otvoriť dvere bez vystrihovania
Ako vyzerá štandardné zabezpečenie takýchto prác?
Osobne si myslím, že by možno pomohla funkcionalita z adaptívneho tempomatu, ktorá zabezpečuje núdzové brzdenie aj vo vysokej rýchlosti, pokiaľ vodič nekoná. Lenže takýchto vozidiel zatiaľ po cestách nejazdí veľa a aj tí čo majú vozidlo s takouto funkcionalitou, tak ju vypínajú, že oni asistenta nepotrebujú.












































