V crash teste Global NCAP nezískal Datsun Go ani jednu hviezdičku. Dopadol až tak zle, že organizácia požiadala automobilku, aby auto stiahli z predaja a prepracovali karosériu smerom k vyššej bezpečnosti posádky.

Ja keď Datsun Go ponúkajú za približne 5200 eur, pri nehode by ste v ňom sedieť nechceli. Organizácia Global NCAP podrobila auto crash testu s veľmi nelichotivým výsledkom. Posádka utrpí s veľmi veľkou pravdepodobnosťou rozsiahle zranenia. Datsun Go si vyslúžil nelichotivý výsledok 0 hviezdičiek z 5 za bezpečnosť dospelých a 2 z 5 za bezpečnosť detí.

Datsun Go

Datsun Go je síce veľmi lacný, no posádku neochráni

Video zachytáva náraz v rýchlosti 64 km/h. Výsledok je až taký zlý, že Global NCAP požiadal Nissan, aby Datsun Go stiahli z predaja a prepracovali karosériu smerom k vyššej bezpečnosti posádky. Lacný hatchback už aj tak trpí veľmi slabými predajmi, takže druhý pokus by nemusel autu uškodiť.

Datsun Go

V tomto interiéri airbag nehľadajte

Za zmenku stojí, že Global NCAP testovali aj iné lacné autá na Indickom trhu. Maruti Suzuki Alto, Ford Figo, Hyundai i10 a Tata Nano tiež vyšli z testu s 0 hviezdičkami. Volkswagen Polo mal po prvom pokuse rovnako nelichotivé skóre, no automobilka na situáciu zareagovala a do štandardnej výbavy zahrnula dva airbagy, čím si Polo zaslúžilo 4 hviezdičky.

Zdroj: autoblog.com