V jednom z rozhovorov generálny riaditeľ Opel-u, Michael Lohscheller, prisľúbil atraktívnu cenu, avšak už nespresnil, čo si pod pojmom „atraktívna cena“ predstavuje. Keďže pred pár dňami obehli internetom správy, že nová elektrická Škoda Citigo by mala v prepočte na eurá stáť 16-tisíc, elektrická Corsa by tak mala zostať na úrovni okolo 20-tisíc eur. Avšak to sú zatiaľ len dohady.

Minulý rok, po prvýkrát od roku 1999, dosiahol Opel zisk, a to je podľa Lohschellera nesmierne dôležité pre to, aby automobilka mohla investovať do elektrickej mobility. V úmysle značky je elektrifikovať celý sortiment do roku 2024. Nemusia to byť len elektromobily, ale aj plug-in hybridy. Podľa Lohschellera sú práve malé modely vhodné na elektrický pohon.

Opel sa tak bude snažiť priniesť elektromobil širšej mase zákazníkov. Spolu s Oplom prechádza na elektrickú mobilitu aj PSA, ktoré má plán vyrábať do roku 2025 z každého modelu elektrifikovanú verziu. A tento rok začne s Peugeotom 208 a DS3 Crossback, teda v prípade 208 dvojičky Corsy. Uvidíme, či budú disponovať rovnakými technickými parametrami, alebo bude Opel ťahať za kratší koniec.

Zdroj: electrive.com