Honda Civic WTCC

Honda Civic WTCC

Dvojliter bol podľa jeho slov nutnosťou, pokiaľ Honda aspoň len trocha uvažuje o prekonaní aktuálne najlepšej prednokolky na planéte zvanej Zem - Renault Mégane RS265. A to si teda píšte, že to myslia skutočne vážne, nakoľko ju chcú poraziť priamo v jej kráľovstve na slávnom Nurburgringu. A to, citujem, "za akúkoľvek cenu". Yasuhisa Arai taktiež tvrdí, že konečnou métou nie je len vysoký výkon a špičkový čas na tejto trati, ale najmä vlastnosti nového prepĺňaného motora, ktoré budú veľmi blízke už zavrhnutej Honďáckej atmosféry s označením K20Z4 (posledný Type-R v EÚ). Myslel tým najmä jeho ochotnú reakciu na pokyn pravej vodičovej nohy.

Vysoký výkon a krútiaci moment sú ale zbytočné, ak ich nedokážete plnohodnotne využiť a položiť na asfalt pod autom. A práve preto sa Honda bude sústreďovať aj na tieto dôležité veci, takže mechanický samosvor je absolútnou nutnosťou. Dokonca sa šepká aj o možnosti natáčania oboch náprav. Jednoducho, nič sa v tomto prípade nenechá na náhodu!

Tak to je on, Renault Mégane RS265. Presne fotku tohto auta majú v Honde na stene a hádžu do nej šípky...

Tak to je on, Renault Mégane RS265. Presne fotku tohto auta majú v Honde na stene a hádžu do nej šípky...

Netešte sa ale predčasne, ostrý Civic novej generácie má prísť až za dva roky, takže majú v automobilke dosť času na to, aby ho vypiplali do dokonalosti. Otázkou samozrejme ostáva, čo dovtedy ukáže Renault, prípadne iný výrobca ako Ford. A hlavne za akú cenu, pretože už teraz sa predajná cena Civica Type-R odhaduje na viac než 31 000 EUR. Pre porovnanie Renault Mégane RS265 začína už na 28 000 EUR.

zdroj: Autoforum.cz a AutoExpress.co.uk