Jeep Renegade nemá klasický príves, a preto do vnútra nič nenaložíte... Namiesto prepravného priestoru tu totiž nájdete veľkú dotykovú obrazovku a systém Uconnect Live.

Renegade Hard Steel má drsný vzhľad.

Dizajnér sa možno inšpiroval americkým DeLoreanom, keď zabudol na lak. Otázne je, či na aute použili nerezovú oceľ. V podstate je to ale úplne jedno. Renegade je Hard Steel je iba koncept, pri ktorom si nemuseli lámať hlavu s ochranou proti korózii. Na koncepte nájdeme okrem kartáčovanej ocele aj čierne doplnky od Moparu.

Koncept Hard Steel je poriadne chlapské auto, ktoré nepotrebuje lak. Ešte viac chlapský by bol príves, do ktorého by ste mohli naložiť náradie, vrece cementu, prípadne sud piva ako do každého normálneho prívesu. Toto ale nie je klasický príves, a preto do vnútra nič nenaložíte... Namiesto prepravného priestoru tu totiž nájdete veľkú dotykovú obrazovku a systém Uconnect Live. Ten ponúkne Wi-fi hotspot, pripojenie na sociálne siete, či informácie o doprave. Podobný príves možno uvidíme v produkcii. Samozrejme, bez multimediálnych nezmyslov.

Nepraktický príves od Jeepu.

Auto z ocele

Pod oceľovou karosériou Renegadu nájdeme klasickú techniku verzie Trailhawk. Trailhawk je najvyššia off-roadová špecifikácia malého Jeepu. Okrem pohonu všetkých kolies Active Drive Low má aj redukciu. Riešenie podvozku je trochu netradičné. Kým prednej náprave dopriali konštruktéri bežné zavesenie typu McPherson, vzadu nájdeme pomerne netradičnú Chapmanovú nápravu.

Predná maska v čiernej farbe je od Moparu.

Zábery z interiéru Jeep ešte neuverejnil. Podľa informácií tam ale nájdeme kožené čalúnenie Poltrona Frau v šedej farbe a kartáčovanú oceľ. Na prvé foto kabíny si budeme musieť počkať až do oficiálneho odhalenia v Ženeve.

Zdroj: autoblog, autoforum