Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse je okruhovým špeciálom série Blancpain naozaj veľmi blízko. S pretekárskym autom zdieľa desaťvalcový motor, ktorý je v použitý v pretekoch bez nejakých modifikácií. To je veľmi dôležitý základ auta. No v podobnosti pokračuje i ďalej, aerodynamika je napríklad tak efektívna, že prítlak je trojnásobok toho, čo dokáže ponúknuť Gallardo LP 560-4. Hlavnú zásluhu na tom má bodykit z pretekárskeho auta spolu s obrovským zadným krídlom. Určite nie "civilným" detailom je aj rýchloupínacia kapota motora. 

Konštrukcia auta je v drvivej väčšine z dvoch materiálov - karbón a hliník. Vďaka tomu je hmotnosť Squadra Corse 1340 kilogramov, čo na kupé nie je možno extrémne nízka váha, ale nezabúdajme, že so sebou vozí 5,2-litrový motor V10. Z neho ide na kolesá výkon 419 kW (570 k) pri 8000 ot/min a na stovku dokáže auto nakopnúť za 3,4 sekúnd. Dve kilá pokorí za 10,4 sekúnd a zrýchlovať prestane až pri 320 km/h. Toto Lambo je naozaj živé autíčko, pomer hmotnosť / výkon je 2,35. Squadra Corse je v porovnaní s LP 560-4 o 70 kilogramov ľahšia. Prevodovka v tomto žihadle je rovnako ako v pretekárskom stroji šesťstupňový automat, ktorý je ovládaný výhradne pádlami pod volantom.

V interiéri nájdete iba dva materiály - holý karbón a keď nie je holý, tak je potiahnutý Alcantarou. Je minimalistický, rovnako ako v pretekárskych autách. Na pohľad tak ale nepôsobí, pretože je takmer celý pokrytý kožou. Tá je od palubnej dosky, cez stredový tunel až po koberčeky na podlahe. Auto je možné objednať v štyroch farbách - Giallo Midas (žltá), Bianco Monocerus (biela), Grigio Thalasso (sivá) and in Rosso Mars (červená). K tomu je možné zladiť i farbu bŕzd v 19-palcových diskoch, ktorá môže byť červená, čierna alebo žltá.