Nie, žeby to nebolo fyzicky možné, ale auto nezažije také opotrebenia, ako v pri reálnom používaní. Priveľa času strávi na diaľnici pri pohodovom jazdení a bez studených štartov, s minimálnym využitím bŕzd či podvozka. 

Nedávno vyhodnotili odolnosť modelu 2015 po 6 rokoch používania. Mazda CX-5 dlhodobý test na 100 000 km dopadol nadmieru dobre. Vďaka žiadnym výrazným chybám a tiež bezchybnosti na servisnej prehliadke získalo kompaktné SUV jedno z najvyšších hodnotení, aké boli kedy v teste odolnosti udelené.

Testeri potvrdili vynikajúcu kvalitu predchádzajúceho modelu CX5 z hľadiska dlhodobej životnosti. Počas každodennej prevádzky Mazda CX-5 zapôsobila na redakčný tím priestrannosťou, dostatkom priestoru pre rodinu alebo fotografické vybavenie, ako aj vysokou úrovňou motorického komfortu a kultivovanou hnacou sústavou. Obzvlášť vysoko bola hodnotená hladká spolupráca naftového motora Skyactiv-D184 so šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Mazdu CX-5 predošlej generácie po prejdení sto tisíc km takmer kompletne rozobrali, aby sa pozreli na stav súčiastok. Boli veľmi príjemne prekvapení. Mazda CX-5 2015 získala jedno z najvyšších hodnotení.

Kompaktné SUV Mazda počas testovacieho obdobia tiež nevykazovalo žiadne technologické nedostatky, nedošlo k žiadnej poruche ani vyradeniu z prevádzky, nevyskytli sa žiadne chyby, ani nedošlo k neplánovaným návštevám servisu. Dokonca ani po demontáži modelu CX-5 pod odborným dohľadom na jednotlivé diely porotcovia nezistili žiadne výrazné chyby. Naftový motor s objemom 2,2 litra ani podvozok či interiér nevykazovali po 100 000 kilometroch nijaké výrazné opotrebenia, čo na expertoch z odborného magazínu zanechalo veľký dojem.

Takáto skvelá výkonnosť v teste odolnosti je ďalším dôkazom vysokej spoľahlivosti a kvality Mazdy CX-5 z hľadiska dlhodobej životnosti. V modelovom roku 2021 sa druhá generácia úspešného SUV ešte viac optimalizovala vďaka zmodernizovanému interiéru, rozšírenej výbave a ešte kultivovanejším pohonným jednotkám. Okrem naftového motora Skyactiv-D184 je Mazda CX-5 dostupná v ďalšej naftovej verzii a tiež v dvoch benzínových verziách. Každá z motorických verzií môže byť vybavená manuálnou alebo automatickou prevodovkou a pohonom predných alebo všetkých kolies.

zdroj: autobild.de