Eclipse v tomto prípade nikdy neznamenalo Zatmenie, ale odkazovalo na skvelého britského pretekárskeho koňa, ktorý vyhral 26 pretekov.

Eclipse dostalo atraktívny paket, v ktorom nájdete xenónové svetlá, čierne spätné zrkadlá, fajnové 18" disky kolies či 650 wattový audio systém Rockford Fostage. Má 9 špičkových repro. V interiéri poteší i možnosť pripojenia cez bluetooth alebo parkovacia kamera. Na prahy auta dostanete čierny pás s logom SE. Takto bude vyzerať variant kupé, rovnako ako otvorená verzia kabriolet.

Najdostupnejšia verzia GS kupé bude mať vo výbave 6 repro a 140 wattové audio s možnosťou prehrávania MP3 skladieb. Ďalej klimatizáciu, šesť airbagov, dve koncovky výfuku, temnú strechu, spomínané 18" disky kolies a automatické vypínanie reflektorov. Na trhu bude s päť stupňovým manuálom alebo štvorstupňovým automatom ako alternatívu pre lenivých američanov. Motor bude 2,4-liter SOHC MIVEC štvorvalec so šestnástimi ventilmi. Poskytovať bude 162 koníkov.

Na druhej strane ponuky bude stáť 3,8-liter MIVEC V6 24v s výkonom o výkone 195 kW (265 k), spriahnutý ale iba s automatom, ktorý má päť stupňov. Vodič však bude mať možnosť zmeniť prevodový stupeň podľa jeho želania. O bezpečnú jazdu sa postarajú okrem vodiča i rôzne skratky ako ABS, EBD, ASC, TCL či konečne SRS. Všetky majú niečo do činenia s brzdením, rozdelením brzdnej sily medzi kolesá, kontrolu stability a trakcie či kontrolou airbagov.