Zápcha hodná Guinessovho rekordu

Zdržanie je neuveriteľné. Dostať sa do Pekingu môže byť až nemožné. Stačí trafiť "správny deň"! Tieto zábery sú natočené na konci týždeň trvajúceho sviatku tzv. Golden week z diaľnice G45, ktorá spája Peking a Hong-Kong. Zamestnanci sú vtedy na platenej dovolenke, takže drvivá väčšina sa spolu s dieťaťom vyberie mimo veľkomesta. Čo to znamená v praxi? Že cestovať sa akýmkoľvek spôsobom vyberie viac než miliarda ľudí. Cesta domov niektorým nešťastníkom trvá aj niekoľko dní (nie len pre vzdialenosť)!


Letecké zábery na najhoršiu zápchu sveta z diaľnice Peking - Hong Kong (respektíve Macao) vyrážajú dych. Napriek snahe riadenia premávky jej priebežným zastavovaním to možno kedysi ešte fungovalo, no v tomto prípade to už nedáva zmysel. Premávka kolabuje nie len pre ukrutný počet vozidiel na ceste, ale po hodinách v nej strávených aj pre nepozornosť a nedisciplinovanosť vodičov. Mnohé kolízie celý problém ešte znásobujú.


Nočná mora - zápcha trvá aj 12 dní, kolóna má 100 km

Podľa istého zdroja, zápchy na tejto ceste po skončení Golden Week trvajú viac než týždeň a autá za sebou stoja v dĺžke neskutočných 100 km. Po zhliadnutí tejto dopravnej zápchy v Číne, si dobre rozmysli, či sa ešte budeš sťažovať na polhodinové zdržanie vo väčšej zápche tu na Slovensku. :)