Mám rád originálny stav áut a k nemu patrí aj dobová literatúra. Sám som zháňal dobový návod na obsluhu a podobné súčasti, ktoré ako nový majiteľ k autu dostanete, avšak výrobca ich v mojom prípade už neposkytoval. Musel som teda hľadať na online aukciách.

Majiteľov starších Porsche tento problém už možno trápiť nebude. Oddelenie Porsche Classic dotlačilo viac ako 700 originálnych manuálov, prakticky pre všetky svoje modely od prvého Porsche 356 s modelovým rokom 1952 až po 911-ku generácie 996.

Literatúru si môžete kúpiť u všetkých predajcov Porsche alebo objednať priamo cez internet z Porsche Classic. Okrem manuálov obsahuje táto literatúra obzvlášť v starších autách aj rozsiahle technické informácie alebo praktické tipy. V dnešnej dobe, keď máte návody na obsluhu väčšinou nahraté v palubnom infotainmente, je toto nádherný počin od automobilky.

Len tak som „zabrúsil“ na ich web ohľadom tejto technickej literatúry. Cenám sa už netreba čudovať, obzvlášť pri cenách napríklad pôvodných modelov 356. Práve na ne stojí napríklad návod na obsluhu približne 75 eur. Rovnaké je to aj pre prvé 911, samozrejme je všetko oddelené od seba podľa modelových rokov, presne tak, ako to Porsche vyrobilo.

Ceny nepatria k najnižším, ale je to Porsche.

Čo si o podobnom procese myslíte? Je to pekný krok od automobilky, že chce priniesť takzvanú „plnú“ palubnú literatúru aj pre majiteľov áut, pri ktorých sa to stratilo? Alebo je to podľa vás len ďalší krok na zárobok peňazí? Vyjadrite sa v diskusii.

Zdroj foto: Porsche