Česká automobilka Škoda plánuje onedlho osviežiť svoju štylistickú príručku. V druhej polovici tohto roka by mala začať uvádzať modely s dizajnovým jazykom Modern Solid, ktorý nedávno načrtla prvotným obrázkom. Na ňom vidieť rozmazané tvary bližšie nešpecifikovaného vozidla. Jasné je najmä to, že ide o kompaktný crossover.

Napriek matnému sklu skrývajúcemu detaily je evidentných viacero prvkov. Napríklad prítomnosť zapustených kľučiek dverí či absencia spätných zrkadiel, ktoré nahradili kamery. Tieto prvky vídame spravidla na autách drahších značiek alebo konceptoch. Z toho usudzujeme, že sa nepozeráme na sériový model.

Ďalšou indíciou o identite SUV je prítomnosť plnej prednej masky, ktorá čiastočne vytŕča spoza skleneného panelu. Nárazník obsahuje len niekoľko štrbín. Takéto riešenie naznačuje absenciu spaľovacieho motora. Samozrejme, na zverejnenom obrázku sú okrem toho poodhalené aj základné tvary karosérie či časti diódových svetiel.

Mal by z neho vzniknúť sériový model

Z hľadiska ďalšieho smerovania značky bude toto vozidlo dôležité. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa dočkáme jeho premiéry. Nové SUV s dizajnovým jazykom Modern Solid sa preto posnažil už vopred načrtnúť portál TopElectricSUV. Zverejnil vizualizáciu, ktorá zachytáva štúdiu Škody podľa predstáv grafika s pseudonymom SRK Designs. Jeho výtvor asi nie je ďaleko od skutočného vzhľadu crossoveru.

O technickej stránke môžeme momentálne iba špekulovať. Ako najpravdepodobnejší však vyzerá byť scenár, že tento elektromobil bude súrodencom podobne veľkého modelu Volkswagen načrtnutého konceptom ID. Life. Základom oboch produktov sa teda stane modulárna platforma MEB. Škoda asi svoju štúdiu ukáže v najbližších mesiacoch, nad termínom uvedenia sériovej verzie visí otáznik.