Nový papamobil bol priamo vo Vatikáne odovzdať najvyšší šéf Renault Group Christophe Dridi spolu s riaditeľom značky Dacia Xavierom Martinom. Tento krok nie je vôbec prekvapujúci, z marketingového hľadiska ide o mimoriadny počin pre akúkoľvek automobilku, o Dacii ani nehovoriac. Špeciálne upravený Duster sa tak stáva oficiálnym členom vozového parku Vatikánu a historicky zapadá do prominentnej skupiny, v ktorej v minulosti nechýbali ani Mercedes-Benz, Jeep, GMC a iní.

Sklenená konštrukcia zodvihla celkovú výšku auta na 1,8 m. 

So zníženým podvozkom

V prípade papamobilu samozrejme nejde o úplne sériový Duster. Auto bolo pre potreby pápeža upravené pracovnou skupinou Dacia Special Needs a spoločnosťou Romturingia zaoberajúcou sa profesionálnymi prestavbami karosérií. Svetlá výška auta bola, z dôvodu jednoduchšieho nastupovania, znížená o 30 mm, sklenená veža určená pre pápeža však celkovú výšku auta zväčšila na 1,8 m. Okrem béžového interiéru a držiakov vlajok však ostávajú ostatné úpravy auta utajené.

Svetlá výška papamobilu bola znížená o 30 mm.

Pápež František voľbou Dacie Duster potvrdil, že skromný nie je len slovami, ale aj činmi. S Daciou pritom nemá skúsenosť prvýkrát. Počas svojej oficiálnej návštevy Arménska totiž používal sériový sedan Dacia Logan.