Značka Polestar donedávna existovala ako tuningový úpravca vozidiel Volvo. Na iné značky sa nešpecializovali. Od roku 1996 s divíziou spolupracovali a v roku 2015 Volvo odkúpilo 100 % jej podielu. Tak sme si mysleli, že z divízie Polestar spravia niečo podobné, ako AMG pri Mercedesoch alebo M pri BMW.

Volvo a Polestar budú 2 samostatné automobilky.

Avšak ani to už dnes neplatí. Volvo oznámilo, že z Polestaru spraví samostatného výrobcu vozidiel, ktorý bude vyrábať plne elektrické vozidlá. Jej šéfom sa stane Thomas Ingenlath, doteraz senior viceprezident dizajnového oddelenia Volvo. Nebudú to však bežné elektromobily, ale podľa slov značky vysokovýkonné elektromobily. Príde teda možná konkurencia pre Teslu?

Našťastie si takto upravené Volvo od Polestaru stále budeme môcť kúpiť.

A čo znamená takéto delenie značiek? Príde Volvo o športovo ladené vozidlá? V tomto prípade nie, Polestar bude naďalej ponúkať športovo ladené Volvá so znakmi Polestar pod značkou Polestar Engineered.

Plne elektrifikované Volvo však pravdepodobne ani nepríde, Švédi ho asi budú ponúkať len pod označením Polestar. Nová značka musí mať tiež nové logo, ktoré je tvorené akoby 4-cípou hviezdou. Z Polestaru tak vzniklo niečo podobné, ako Lexus u Toyoty alebo DS u Citroenu. Prvé modely by mali predstaviť už na jeseň. Nechajme sa teda prekvapiť, čím nás novo vzniknutá automobilka ohúri. Možno budeme milo prekvapení.