„Dobrý deň, cestná kontrola, pán vodič, čo ste hneď taký odmeraný?!“

Neprimeraná rýchlosť jazdy je aktuálne prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Preto sa polícia rozhodla pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy v úzkej spolupráci s občanmi. 

V období od 10. do 17. novembra 2017 nahlásili občania takmer 450 podnetov, z ktorých Policajný zbor využil takmer 400 podnetov. V rámci podnetov nahlásili občania viac ako 500 miest, pričom počas akcie budú merať na viac ako 400 miestach.

Počtom je to naozaj dosť. Jednoznačne sa dnes oplatí dať dole nohu z plynu. Bližšia sa Vianoce a je lepšie si dopriať, ako prispieť do štátneho rozpočtu. Nemyslíte? 

Zoznam miest akcie "Poď s nami merať"

Nie je vylúčené, že vás nemôžu namerať aj na iných, ako na stanovených miestach. Je trochu čudné, prečo túto akciu stanovili na sobotu, keď je na cestách podstatne menej vodičov. Ak vám nebudú sedieť okresy s prípadnými miestami, nič si z toho nerobte. Pár chýb sa tam nájde. Ale veď predsa "jeden vie písať, druhý čítať"... :)

Zdroj: Minv