Porsche Panamera Turbo v podaní Chase Car Inc.

Porsche Panamera Turbo v podaní Chase Car Inc.

Ešte v 90tich rokoch sa bežne využívali na natáčanie automobilových scén upravené pickupy, kde sa na korbu primontoval obrovský žeriav ovládaný operátorom priamo na mieste (mimochodom názov pre takéto upravené filmárske autá je chase cars). To sa všal behom nového tisícročia začalo rýchlo meniť, pretože veľa z toho, sa dalo ovládať na diaľku. Preto prišli prvé SUV (ktoré boli nepomerne rýchlejšie) ktoré však stále vyžadovali veľmi veľa úprav, napríklad vzduchový podvozok alebo zosilnenie niektorých častí karosérie.

Súčasnosť však prináša ešte sofistikovanejšie riešenie v podobe tejte čiernej limuzíny. Podľa slov šéfa Chase Car Inc. je až neuveriteľné, ako málo stačilo Panameru upraviť, aby spĺňala to, čo od nej požadujú. Napríklad sa tu neudiali žiadne úpravy podvozku, motora a dokonca ani strechy, na ktore teraz sedí 400kg žeriav!

Porsche Panamera Turbo v podaní Chase Car Inc.

Porsche Panamera Turbo v podaní Chase Car Inc.

Je jasné, že toto lacný špás rozhodne nebude! K autu za cca 150 000 EUR si pripočítajte 250 000 EUR len za žeriav a potom ďalších 400 000 EUR za samotnú ďiaľkovo ovládanú hlavu, na ktorej je zavesená kamera. To sme už na 800 000 EUR ku ktorým treba pripočítať cenu za samotnú prestavbu a samozrejme kameru. Ta tiež nebude z tých lacnejších, i keď filmové štúdia veľmi často dodávajú svoju vlastnú a prenajímajú si len samotné auto s vodičom a operátorom.

Ak sa bavíme o technickej špecifikácií, tá je tiež zaujímavá - žeriav sa dokáže otáčať o plných 360 stupňov, a to za približne 5 sekúnd. Rameno, kompletne diaľkovo ovládané má dĺžku až 5,5 metra.

A cena za prenájom? Nie je stanovená žiadna pevná, pretože sa stanovuje od dĺžky prenájmu. V tomto prípade to však určite nebude menej, ako 6 ciferná suma na deň...

Chase Car Inc. (c) GearPatrol.com

Chase Car Inc. (c) GearPatrol.com