5 rokov Huracán = 10 rokov Gallardo

Lamborghini sa síce v produkcii áut nemôže porovnávať s gigantmi, ako je Toyota alebo General Motors, no aj tak sa počet automobilov, ktoré opustili brány ich továrne, za posledné roky zdvojnásobil. Predstavitelia Lamborghini sa totiž pochválili, že Huracán predbehol v počte vyrobených kusov, dnes už v podstate legendárny model Gallardo. Ten sa vyrábal 10 rokov a vzniklo 14 000 kusov. Huracán prekonal počet Gallárd za 5 rokov (14 022).

Obdivuhodný výkon na značku, akou je Lamborghini. Ak to však porovnáme s mocnosťami v oblasti výroby, počet Huracánov za 5 rokov je len maličký zlomok. V máji tohto roku štatistiky hovorili, že Tesla vyrobí 900 kusov Modelu 3 za jeden deň. To znamená, že za 2 týždne a 2 dni vyrobí Tesla väčší počet Modelov 3, ako Lambo Huracánov za 5 rokov. Samozrejme, že je to ako porovnávať hrušky s jablkami, no pre kontrast je to zaujímavá štatistika. 

Huracán však priniesol Lamborghini obrovský úspech. S vrcholovým modelom Performante dokonca zajazdili v roku 2016 rekord na Nürburgringu. Rok 2018 však bol ešte o niečo úspešnejší, keďže sa im podarilo zvýšiť predaj o 96 %. V posledných dňoch ale kolujú fámy, že VW plánuje oddeliť Lamborghini od svojho koncernu a ponúknuť akcie verejnosti (IPO).  

Zdroj: tlačová správa