Auto dostane aj pohon 4x4, vysoký podvozok s nastaviteľnou výškou a novú celohliníkovú platformu.

Už aj Rolls-Royce zmenil názor

Rolls-Royce bol jedným z posledných výrobcov, ktorý odmietal SUV. Možno si nechcel pohnevať ultra-konzervatívnych zákazníkov. Čoskoro sa však zaradí medzi luxusné značky ako Bentley, Porsche a Maserati, ktoré už daný typ vozidla ponúkajú. Nechcem pôsobiť ako rýpal, ale trochu ma mrzí, že namiesto tradícií vyhráva v mnohých automobilkách pohľad len na finančné ukazovatele. A možno som len príliš konzervatívny.

„Vysoký Rolls-Royce“ zatiaľ nesie názov Project Cullinan. Automobilka dokonca uvoľnila niekoľko záberov na maskovaný prototyp. Rolls budú najbližší rok testovať a premiéra je naplánovaná na rok 2018. Auto, samozrejme, dostane pohon 4x4, vysoký podvozok s nastaviteľnou výškou a novú celohliníkovú platformu. Zaujímavosťou je, že na rovnakej platforme príde neskôr aj nový Phantom. V motorovom priestore bude viac než pravdepodobne benzínová V12. A čo naftový motor? Po tom, čo dostala vznetový motor Bentayga, nie je vylúčené nič... Ale materské BMW nemá momentálne žiadny vhodný (viac ako 6 valcový) naftový motor. Pravdepodobnejší je preto hybrid alebo plug-in hybrid.

MALA BY TAKÁ LUXUSNÁ ZNAČKA AKO ROLLS-ROYCE VYRÁBAŤ SUV?
 • Áno ( 27% )

   

 • Nie ( 52% )

   

 • Neviem ( 2% )

   

 • Je mi to jedno ( 19% )

   

Odpovedalo 95 ľudí  

Rolls-Royce Project Cullinan SUV

Exteriér nesie tradičné črty značky a dosť pripomína vzhľad Phantomu

A prečo nie je „Cullinan“ SUV? „Nie je vždy správne hovoriť SUV, pretože nemusí byť vždy športové a nemusí byť vždy úžitkové,“ vysvetľuje Andrew Boyle, šéf produktovej komunikácie Rolls-Royce. V realite to však bude ďalšie luxusné SUV. Marketingové oddelenie značky sa to však snaží podať inak a nový Rolls volá zatiaľ ako „vysoké vozidlo“.


Je dosť možné, že SUV bude najpredávanejším typom v ponuke. Veď práve kvôli obrovskému dopytu po tomto druhu vozidiel ho budú vyrábať. Momentálne predávajú Briti približne 4000 áut ročne. „Cullinan“ by mohol toto číslo zvýšiť na 5500 kusov. O masovo vyrábaný typ teda určite nepôjde a v interiéri nájdeme zaručene veľa ručnej práce a luxusných materiálov. To sa odrazí aj na cene, ktorá by mala presiahnuť 300 000 eur.


Zdroj: autoexpress