„Vo svete, kde sú ľudia a kultúry čoraz viac prepojené, a v dôsledku toho čelia novým spoločenským výzvam, je dôležitejšie než kedykoľvek predtým, aby globálne spoločnosti aktívne prijali svoju sociálnu zodpovednosť. Cielená a udržateľná angažovanosť je preto neoddeliteľnou súčasťou identity BMW ako spoločnosti,“ vysvetľuje Milan Stupka, vedúci korporátnej komunikácie spoločnosti BMW Slovenská republika a dodáva: „Mysli globálne, konaj lokálne. Aj v tomto duchu radi podporíme vznikajúcu myšlienku novotvoriacej sa automobilovej komunity okolo OZ Rally Radosti. Komunity, ktorá má spoločnú vášeň a radosť pre technologicky vyspelé stroje vo svojich garážach a cez istú formu mobility pomôže deťom v ich dôležitom kroku života. Verím, že projekt ukáže zákulisie s často nevnímanou stránkou mince - že za volantami športových vozidiel sedia síce dynamickí vodiči, ktorí ale vedia byť zodpovední, ohľaduplní a ľudskí.“

Transparentný účet OZ RALLY RADOSTI je možné nájsť na tejto adrese, prípadne pod číslom „SK7009000000005156632621“ na webstránke www.transparentneucty.sk

Charitatívna jazda cez Slovensko pod taktovkou RALLY RADOSTI sa začne už 7. júna na námestí v Trnave a skončí 9. júna na letisku v Trenčíne. Za tri dni prejde kolóna tridsiatich luxusných superšportov mestá Trnava, Banská Bystrica, Košice, Poprad, Žilina a Trenčín. „Kolóna RALLY RADOSTI bude po celý čas sprevádzaná policajnými hliadkami. Vopred sa všetkým cestujúcim, ktorých naša kolóna zdrží čo i len minútu, ospravedlňujeme a veríme, že nájdu pochopenie pre náš spoločný cieľ – pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú,“ vysvetľuje Peter Jakabovič z OZ RALLY RADOSTI. 

V každom meste sa kolóna zastaví a popri sprievodnom programe bude zbierať peniaze na podporu onkologicky chorých detí na západnom, strednom a východnom Slovensku. Fanúšikovia rýchlych áut sú vítaní v každom meste a informácie o jednotlivých zastávkach nájde verejnosť neskôr na Facebooku alebo Instagrame RALLY RADOSTI. „Veríme, že ľudia radi podporia dobrú vec a okrem toho, že sa prídu pozrieť na krásne a netradičné autá, pomôžu spoločne vyzbierať zaujímavú sumu,“ dodal Jakabovič.

Ako sa zúčastniť?

RALLY RADOSTI už otvorilo svoju registráciu do kolóny, svoju žiadosť o registráciu môžete vyplniť tu. Účastnícky poplatok do kolóny je 300 EUR a pokrýva organizačné náklady za šoféra a spolujazdca. Zvyšná suma bude na záver pripočítaná do zbierky na transparentnom účte, takže práve účastníci charitatívnej jazdy sú prvými dobrovoľnými prispievateľmi do zbierky a ambasádormi tohto dobročinného projektu.

Viac informácií sa dozviete na www.rallyradosti.sk alebo na sociálnych sieťach Facebook či Instagram.