Správy z nedávnej minulosti naznačovali, že sa bude ešte pritvrdzovať. Ministerstvo vnútra vypísalo súťaž na stacionárne radary za 140 miliónov eur. Radar je totiž pre štát výbornou investíciou. Jeho nákup zaplatíme my (daňoví poplatníci) a pokutovať bude nás (motoristov). Hlavne, že na výstavbu diaľnic a opravu ciest peniaze v rozpočte vždy chýbajú...

Stovky stacionárnych radarov za 140 miliónov eur na cestách nebudú. O zrušenie tendra sa pričinila SNS, podľa jej predsedu by išlo o šikanu vodičov.

Proti sa postavila SNS

Posledná informácia dáva však tušiť, že vyhral zdravý rozum. Tender na kúpu radarov, ktoré mali automaticky zasielať pokuty majiteľom áut, zrušili. Podľa portálu hnonline.sk sa o to pričinila Slovenská národná strana. „Vyplynulo to z rokovaní aj s SNS. Tým, že sú v koalícii, musí sa dbať aj na dohody, ktoré vznikli počas rokovaní,“ povedal Peter Lazarov, hovorca ministerstva vnútra.


Národniari mali zrušenie nákupu radarov ako jednu z podmienok na vstup do vlády. Predseda SNS Andrej Danko má na súťaž jasný názor: „Jej výsledkom by bola skôr šikana na cestách.“ Rýchlosť predsa nepatrí medzi najčastejšie príčiny dopravných nehôd. Skôr ide o nepozornosť za volantom alebo šoférovanie pod vplyvom alkoholu. Ministerstvo vnútra by sa malo radšej zamerať na prevenciu a lepšie vzdelávanie vodičov, než na vyberanie pokút.

Zdroj: hnonline