Ludicrous Speed mód a jeho cena

Poďme sa pozrieť na tento mód zbližšia. Doslovne preložený ako „Nezmyselná rýchlosť,“ Ludicrous Speed slúži ako nahráda za predošlý mód nazvaný „Insane Mode.“ Použitie takéhoto módu v plne elektrickom vozidle Tesle S umožňuje pôsobivé zrýchlenie z 0 na 100 km/h za kratučký čas 2.8 sekundy – to je oproti starému módu zlepšenie o 10% (3.2 s).

Tesla si môže dovoliť takého upgrady z jedného dôvodu, a to, že jej plne elektrické vozidlá sa dajú updatovať cez internet rovnako ako hocijaké počítače a aj malé hardwarové prídavky do vozidla sú jednoduchou záležitosťou. Späť k módu. Spomínaný Ludicrous Speed mód je výsledkom snahy inžinierov zlepšiť prácu batérie. Inžinieri automobilky vyvinuli pre Model S chytrú poistku – tá ma svoju samostatnú elektroniku spolu s batériou a dokáže monitorovať elektrický prúd v hlavnej batérii na úrovni milisekúnd. Výsledok? Poistka je schopná kontrolovať prúd s oveľa väčšou precíznosťou ako štandardná poistka a automobil tak môže do motoru nasmerovať väčší objem prúdu/ampérov. V reálnych podmienkach to znamená, že sedan môže prekonať vzdialenosť štvrtinu míle (402 m) za pôsobivý čas 10.9 s! Majitelia Tesly S si však musia za upgrade rýchlosti príslušne zaplatiť. Za 10 000 dolárov Vám Tesla nainštaluje potrebný hardware a potom už len stačí vozidlo updatovať prostredníctvom internetu.

Ludicruous Speed a konkurencia

Aké vozidlá na trhu sa dokážu vyrovnať takejto rýchlosti? V podobnom susedstve sa nachádza hneď zopár ďalších automobilov, avšak ani jeden z nich nie je luxusný sedan a neponúka priestranný interiér. Príkladom sú modely Koenigsegg Agera R a Lamborghini Aventador LP750-4 SuperVeloce. Záujemcovia o rýchlosť a priestor zároveň musia byť ochotní spraviť nejaký kompromis – autá s porovnateľným priestorom interiéru ako Tesla S nedokážu dosiahnuť rovnaké váhové a rýchlostné parametre a preto sú ťažšie alebo pomalšie. Čo to znamená pre automobilový šport?  Tesla S by si so svojimi parametrami a výkonom určite vedela nájsť uplatnenie aj v nejakom motoristickom športe. Jej vysoké zrýchlenie a pomerne ľahká váha má potenciál atakovať aktuálne výsledky stanovené tradičnými vozidlami. Bez preháňania sa jedná o vozidlo a technológie budúcnosti.