Rodríguez má na svojom konte víťazstvo v 24-hodinovke Le Mans z roku 1968, keď sa za volantom Fordu GT40 striedal s Belgičanom Lucienom Bianchim. Zlaté vence bral tiež za štyri prvé miesta v 24-hodinovke v Daytone (1963, 1964, 1970, 1971) a aby toho nebolo málo, dvakrát vyhral Veľkú cenu v šampionáte Formule 1. Konkrétne v Južnej Afrike v roku 1967 a Belgicku o tri roky neskôr.

Úspešný bol tiež v šampionáte vytrvalostných pretekov, v ktorom osem z jedenástich prvenstiev získal za volantom legendárneho Porsche 917 KH (Kurzheck – s krátkym „chvostom“). Jeho nádejnú kariéru však ukončila tragická nehoda.

Porsche 911 Turbo S

Rodríguez sa zabil 11. júla 1971 pri pretekoch Interserie na nemeckom okruhu Norisring v Norimbergu. Mexičan v tej chvíli sedel za volantom Ferrari 512M tímu Herbert Müller Racing, svojho priateľa a tímového kolegu z pretekov Targa Florio. Dobové zdroje uvádzajú, že si niekoľko fotografov pri trati už v desiatom kole všimlo, že sa jeho pravá predná pneumatika pri prudkom brzdení do ostrého „esíčka“ oddeľovala od ráfika. V dvanástom kole guma povolila definitívne, auto narazilo do steny, odrazilo sa, preletelo cez dráhu a... začalo horieť.

V jedinom exemplári

Práve túto smutnú udalosť, od ktorej nedávno uplynulo 50 rokov, sa rozhodlo pripomenúť zastúpenie Porsche v Mexiku a Latinskej Amerike tým, že nechali v centrále firmy vyrobiť unikátny model v jednom jedinom kuse. Je postavený na základoch aktuálneho Porsche 911 Turbo S a obsahuje množstvo historických odkazov.

Tým najviac viditeľným je samozrejme lakovanie v charakteristických farbách Gulf Oil, ktoré je priamym odkazom na pôvodné Rodríguezovo Porsche 917 KH (mimochodom, lak bol na karosériu nanášaný klasicky, teda ručne). Pod zadným spojlerom nájdete zoznam ôsmych pretekov, v ktorých Mexičan zvíťazil, a nechýbajú ani plakety so siluetou „deväťsto sedemnástky“ v mexickej trikolóre a pilotov podpis.

Porsche 911 Turbo S

Ak máte pocit, že z nejakého dôvodu tento konkrétny jedinečný kúsok nutne potrebujete, ale považujete ho za nedostupný, tak to nie je celkom pravda. Detaily zatiaľ nepoznáme, vieme ale, že mexické a latinskoamerické zastúpenie značky Porsche chystá dražbu tohto auta a výťažok chce venovať na charitatívne účely.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov

zdroj: Porsche, Wikipedia