„Elektrifikácia, samozrejme, zasiahne každé auto a my musíme byť pripravení. Príde bod, v ktorom bude kompletné portfólio elektrifikované.“

Mercedes sa rozhodol, že nechce v segmente luxusných vozidiel zaostávať, a tak prostredníctvom značky Maybach pripravuje ultra-luxusné SUV. Existenciu projektu potvrdil šéf Mercedesu, Dieter Zetsche. Zatiaľ nie je známe, či bude SUV vychádzať z nejakého existujúceho typu, alebo pôjde o úplne unikátne auto. Šéfdizajnér Mercedesu Gorden Wagoner je za druhý variant. Vďaka tomu by mohli pri vývoji vytvoriť „moderné pojatie luxusu“ bez obmedzení. Wagoner naznačil, že oproti britským rivalom, ktorí vyznávajú tradičný prístup, bude Maybach omnoho modernejší.

V budúcnosti treba čakať elektrifikovaný model

„Naša stratégia pre značku Maybach je presne na mieste, všetko ide perfektne. Je to už viac ako 10 000 áut, ktoré sme predali ako derivát Triedy S,“ povedal Jens Thiemer, viceprezident Mercedesu pre marketing. V budúcnosti máme čakať aj elektrifikovaný Mercedes-Maybach ale aj Mercedes-AMG. „Elektrifikácia, samozrejme, zasiahne každé auto a my musíme byť pripravení. Príde bod, v ktorom bude kompletné portfólio elektrifikované,“ dodáva Thiemer. Na mysli nemá pritom len čisté elektromobily, ale aj plug-in hybridy.

Čo hovoríte na príchod SUV pod značkou Maybach? Ja si myslím, že sa to dalo čakať. Dnes ho chcú vyrábať všetci. Tradícií sa drží snáď už len Ferrari, ktoré ich zatiaľ tvrdo odmieta. Veď dokonca aj Lotus, výrobca puristických športiakov, zvažuje stavbu SUV.

Zdroj: autoexpress