Nová generácia hatchbacku Fabia je už na spadnutie. Prezrádzajú to aj fotografie, ktoré sa objavili na portáli Motor1. Pohotoví špióni hliadkujúci v okolí mladoboleslavskej fabriky (ale aj v iných testovacích oblastiach koncernu VW) na nich zachytávajú ďalšie verzie testovacích verzií modelu Škoda Fabia IV. Tentoraz odhalili krvavo červený hatchback Fabia Monte Carlo a jej bežnejšiu, menej nápadnú verziu s bielym lakom. A hoci sa fabrickí „maskéri“ skutočne snažili, nie je problém tvary sériovej novinky aspoň odhadnúť.

Novinka je postavená na novšej podvozkovej platforme (MQB A0). Zaujímavosťou sú zadné združené svetlomety pretiahnuté až na piate dvere.

S kotúčovými aj bubnovými brzdami

Rozdielne motory pod kapotami testovacích Fabií prezrádza aj bočný pohľad, kým Monte Carlo brzdí vzadu pomocou kotúčových bŕzd, biela „Popoluška“ prichádza opäť so zadnými bubnovými brzdami. Zaujímavým detailom je spodná časť bočných dverí pokrytá maskovacími panelmi. Čo skrývajú? Pravdepodobne nový výrazný prelis slúžiaci ako ďalší mladoboleslavský podpis. O identifikáciu Fabie by sa mali postarať aj nové zadné svetlá, ktorých časť dokonca siaha až na piate dvere, čo nebýva zvykom. Ide totiž o pomerne drahé riešenie, ktorému sa snažia výrobcovia lacnejších áut za každú cenu vyhýbať. V rohoch predného nárazníka pribudli nové zapustené senzory, rovnaké potom nájdeme aj na zadnom nárazníku. Radar prednározového systému konštruktéri presunuli zo spodnej časti nárazníka do masky chladiča.

Sériovú podobu novej Fabie fabrika odhalí pravdepodobne už čoskoro.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov

zdroj: Motor1