Ak ste fanúšikmi značky Pagani, máme pre vás dobré správy. Všetkých 100 kusov kupé Pagani Huayra je síce už predaných, no automobilka chystá nové verzie. Britskému Topgearu to potvrdil samotný Horacio Pagani. Ešte tento rok ponúkne svojim zákazníkom Hardcore verziu kupé a už o 12 mesiacov v Ženeve svetu predstaví Huayru Roadster. Ani to však nebude koniec.

Zákazník z Hong Kongu zložil zálohu 100 000 € na potenciálnu verziu roadster už v roku 2011, pri kúpe kupé Huayra. Bolo to ešte pred ohlásením zámeru postaviť otvorenú verziu.

Pagani postaví 20 kusov hardcore verzie kupé Huayra. Získať jedno z nich však môžete, iba ak už Pagani vlastníte.

Pán Pagani osobne prezradil, že chystá darček pre svojich zákazníkov v podobe hardcore verzie Pagani Huayra kupé. Slová "pre svojich zákazníkov" pritom myslel doslovne. Z tejto verzie totiž automobilka postaví iba 20 kusov a ponúkne ich iba zákazníkom, ktorí si už Pagani v minulosti kúpili. Žiadne bližšie informácie ohľadom techniky, či jazdných výkonov, zatiaľ neprezradil. Isté sú však dve veci. Automobilka túto verziu predstaví ešte pred príchodom roadsteru a nebude to Huayra R. Tá príde neskôr.

Takmer presne o rok bude mať svoju svetovú premiéru ďalšia novinka, ktorou je Huayra roadster. Hoci pre väčšinu sveta ešte zostáva oficiálne záhadou, predajcom a potenciálnym zákazníkom ju predstavili už 4 marca. Je pravdepodobné, že niekoľko z nich aj predali. Minimálne jednu však určite. Zákazník z Hong Kongu totiž zložil zálohu 100 000 € na potenciálnu verziu roadster už v roku 2011 pri kúpe kupé Huayra. O tom, že roadster nebude iba kupé bez strechy svedčí fakt, že otvorená verzia bude o 50 kg ľahšia. K tomu dostane o 20 koní navyše. Jeho 6,0 litrový, twin-turbo V12 od AMG teda ponúkne 552 kW, čo je rovných 750 koní. Otvorená Huayra bude mať okrem vrchnej časti aj nové šasi, nový predný a zadný pomocný rám a rozdielnu prevodovku. Na viac detailov si však budeme musieť ešte počkať. Isté ale je, že aj v tomto prípade automobilka postaví iba 100 kusov.

Zdroj: topgear