Dlhý čas sme takmer každý mesiac počuli o novom aute, ktoré dosiahlo na legendárnej Nordschleife rekord. Potom prišlo Porsche s hyperšportom 918 Spyder, ktoré zdemolovalo konkurenciu časom 6:57 a je tam už pár rokov najrýchlejšie produkčné auto. Odvtedy sa ho ostatní výrobcovia márne pokúšajú predbehnúť. Naposledy Koenigsegg, pokus po chybnom ABS snímači skončil doslova v troskách. Teraz ide na vec Pagani.

Ak máte počítačovú hru Project Cars, alebo podobnú, v ktorej je Pagani Huayra BC, môžete skúsiť prekonať Porsche 918 Spyder priamo z obývačky :)

Pagani Huayra BC je na zdolanie nemeckého konkurenta horúci kandidát. V dvoch videách od chalanov z kanálu Bridge to Gantry môžeme vidieť Huayru, ako sa ženie po zelenom pekle. Od Pagani nie je známy oficiálny dôvod obsadenia Nurburgringu. Testovanie by asi nedávalo zmysel, takže dôvod môže byť honba za rekordom. Za volantom videli jazdca Marca Bassenga, ktorý s pretekárskou Pagani Zonda R kedysi zadelil čas 6:47! Ak má automobilka rekord zdolať, má na to všetky dostupné prostriedky. Motor V12 s výkonom 789 koní a hmotnosť len 1 350 sú zárukou dobrých šancí na úspech. Držíme palce, hlavne aby nedopadli ako Koenigsegg...