Nie je to tak dávno, keď mal VW Polo GTI pod kapotou 1,4 litrový 4-valec s dvojitým prepĺňaním. Trh však v tomto prípade jednoznačne ukázal, že downsizing a GTI nejdú dokopy. Vyžiadal si zmenu motora za väčšiu 1,8-ku TSI už pri modernizácii minulej generácie. Nová, šiesta generácia Pola v trende zväčšovania ešte pokračuje. Na autosalóne vo Frankfurte totiž svoju výstavnú premiéru absolvovalo Polo VI GTI s dvojlitrom pod kapotou. Polo sa tak vydalo opačným smerom ako napríklad konkurenčná Fiesta ST, ktorá zostala na vlne downsizingu a poháňa ju iba 1,5 litrový 3-valec.

Vo Frankfurte malo svoju výstavnú premiéru aj nové Polo GTI, ktoré s motorom 2,0 TSI definitívne zavrhlo downsizing.

Nové Polo GTI zvládne stovku za 6,7 s

Nové Polo GTI sa zaradí medzi nedávno predstavený Up! GTI (85 kW / 115 k) a tradičný Golf GTI (169 kW / 230 k a 180 kW / 245 k). Jeho prepĺňaný 2,0 litrový, benzínový motor s priamym vstrekovaním ponúkne 147 kW (200 k) a 320 Nm. Polu by to malo stačiť na zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,7 s a maximálnu rýchlosť 237 km/h.  Zo začiatku produkcie bude k dispozícii so 6-stupňovou prevodovkou DSG, no budúci rok príde na trh aj manuálna 6-stupňová prevodovka.

 

Polo GTI má samozrejme oproti svojim súrodencom o 15 mm nižší a o čosi tvrdší podvozok. Je to vďaka novým pružinám, tvrdším tlmičom a hrubším stabilizátorom. V ponuke však nebudú chýbať ani adaptívne tlmiče s viacerými stupňami tvrdosti. Jazdným vlastnostiam pomôže aj elektronická náhrada samosvorného diferenciálu XDS. Polu GTI nechýbajú ani tradičné znaky ako maska chladiča s červeným pásom, červené brzdové strmene, či kárované sedadlá.

VOLKSWAGEN POLO VI MÁ NOVÉ ASISTENČNÉ SYSTÉMY

VOLKSWAGEN POLO VI MÁ NOVÉ ASISTENČNÉ ...

Volkswagen Polo je mimoriadne obľúbené malé auto. Špeciálne v Nemecku. Preto ho predstavili v Berlíne. Polo VI. ...

18. 06. 2017
VW UP GTI JE OFICIÁLNE VONKU! MÁ BYŤ ODKAZOM NA GOLF I GTI

VW UP GTI JE OFICIÁLNE VONKU! MÁ BYŤ ...

Iba nedávno sme vás informovali, že VW predstaví športovú verziu mestského mini auta UP s tradičným označením ...

19. 05. 2017
VW ZLEPŠIL VLASTNÝ REKORD NA NÜRBURGRINGU O VIAC AKO 2 S!

VW ZLEPŠIL VLASTNÝ REKORD NA NÜRBURGRINGU ...

Rekord medzi predokolkami na severnej slučke Nürburgringu bol dlhé roky záležitosťou Renault Sportu. Na jar 2014 však ...

12. 12. 2016
TEST: VW GOLF 7 R300

TEST: VW GOLF 7 R300

Ostré Golfy sú snom mnohých chalanov. A niet sa čomu čudovať, skôr naopak. Bolo by divné, keby obdivované a vysnívané ...

20. 12. 2015