Veľa ľudí sa stará o auto zvnútra aj zvonku. Čistí ho, vysáva, ošetruje kožu, leští a voskuje karosériu. O motor sa príliš nezaujímajú. Jednoducho podľa servisného plánu vymenia olej a tým to hasne. Pritom motor je najdrahšia súčasť auta. Dá sa v tomto smere spraviť aj niečo viac pre jeho ochranu?

Určite áno. Spoločnosť DYNAMAX má produkt Engine Care & Protect, ktorý ako názov napovedá, chráni motor a to z vnútornej strany. Čo to znamená? Prípravok je ako aditívum určený do oleja. Pomáha zvýšiť ochranu motora proti opotrebovaniu na tých exponovaných častiach, ako sú ložiská, alebo piestne krúžky.

Aditívum je kompatibilné s minerálnymi aj syntetickými olejmi, nie je teda rozdiel, či do motora lejete niečo „obyčajné“, alebo len to najlepšie podľa vášho uváženia. Aditívum tiež chráni proti zriedeniu oleja.

Množstvo aditív obsiahnutých v produkte znižuje trenie na namáhaných častiach, čím samozrejme zvyšuje prevádzkovú spoľahlivosť motora, aj pri vysokých teplotách alebo studenom štarte.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Produkt sa pridáva do olejovej náplne vždy po výmene oleja. Túto procedúru treba aplikovať vždy po každej výmene. Netreba tak zabúdať, že motor s nánosom špiny a usadenín zvnútra jednoducho bez mechanického čistenia riadne nevyčistíte. Nezabudnite, že zohriate aditívum sa pridáva do už zohriateho oleja. To kvôli dobrému premiešaniu. 300 ml produktu vystačí na ošetrenie 5 litrov motorového oleja. Pre bežné auto teda stačí jedna plechovka na jeden interval výmeny. To môže byť, podľa toho ako jazdíte a ako často meníte olej na 10 - 25 tisíc km, alebo aj dva roky.