Skoro mi tá vec padla na zem, keď povedali, že to nie je dovoz, žiadne zastúpenie pre SR, ale originálny slovenský nápad aj výrobok.

Nečakaný priebeh stretnutia

Na stretnutí som si túto vecičku, jednu z prvých vyrobených v tamer finálnej kvalite poobzeral, poťažkal a čakal akú formu a rozsah reklamy na TopSpeed.sk zvolia. Pri dennej návštevnosti cca 4000 a mesačnej kdesi pri 115 000 stále viacerým firmám z automobilovej brandže prináša promo na tomto webe väčší zmysel a efekt. VAM security mala byť len ďalšou v rade. Skoro mi tá vec padla na zem, keď povedali, že to nie je dovoz, žiadne zastúpenie pre SR, ale originálny slovenský nápad aj výrobok. Kombinácia toho, čo som videl a čo počul ma ohromne potešila. Dookola sa mi v hlave plietli myšlienky - to je úžasné a to nie je možné!

Obvykle maximálne polhodinové stretnutie sa zvrhlo na vyše hodinovú ačknú debatu. Dostal som rýchlokurz geniality o pozadí tvorcu a výrobcu, dlhej a neľahkej ceste nápadu, vývoja a realizácie. Pre toto riešenie neskrývam nadšenie. Veľmi im prajem úspech, možno až iracionálne. No nemôžem sa zbaviť pocitu, že tu chýba ochota a chuť pochváliť, povzbudiť a zatlieskať kvalitnej veci. Po zverejnení prvého info článku o mechanickom zbezpečení BMW od VAM security sa nie len v diskusii, ale aj medzi mojimi známymi objavili pochybnosti o odolnosti tejto peknej vecičky. Pevnosť a výdrž som sám odargumentovať nemohol, chcelo to osobnú skúsenosť. Tak som sa s kamerami vybral k tvorcovi p. Richardovi Vámošovi do Kalnej nad Hronom. Vysvetlil mi nie len pozadnie nápadu a veľké prednosti zabezpečenia v tom, že jeho použitie azda ako prvé na svete nijako nezasahuje do auta. Nepatrím k najsilnejším na svete, no čo to ešte zlomiť či poškodiť dokážem. Použili sme aj riadne kladivo a zverák. VAM security odolalo. Ako to prebehlo prezentuje nasledovné video:

Výrobca tvrdí, že snať toto mechanické zabezpečenie z krehkej radiacej páky bez jej poškodenia nie je možné.