1) Ak bývate v rodinnom dome a túto činnosť neznášate tiež, môžete očistiť len nevyhnutnú časť auta tak, aby ste doň mohli nastúpiť, naštartovať a nechať to bežať pár desiatok minúť, kým sa auto nenahreje a všetko sa samo neroztopí. Na spotrebe paliva v tomto prípade až tak nezáleží. Bežné benzínové auto so 4 - 6-valcom na voľnobeh nespotrebuje viac než 0,6 - 0,9 litra paliva za hodinu. Naftové motory spotrebujú ešte menej. Pritom na rozmrznutie auta bežne postačí 20 minút... Je tu však jeden problém. Naša legislatíva doslova zakazuje mať auto naštartované bezdôvodne, keď nejazdí. A verte mi, rozmrazovanie auta dosť dobrý dôvod na voľnobeh nie je.

2) Ak nemáte čas a čokoľvek viac než 10 minút pri aute ráno je pre vás luxus, ktorý si nemôžete dovoliť, postupujete podľa bodu jeden, no okamžite po naštartovaní vystúpite z auta a makáte s metličkou a škrabkou. Podľa vrstvy snehu alebo ľadu na aute môže potrebné očistenie trvať naozaj asi 5 - 7 minút, aj keď sa to vám a vašim skrehnutým prstom v ten moment zdá, že je to polhodina...

3) Nemôžete pod panelákom nechať auto len tak bez dohľadu bežať a ani pri rodinnom dome na to tiež nemáte čas, uľahčite si čistenie auta pomôckami. Okrem nutnej metličky a škrabky sľubuje výdatnú pomoc produkt na tieto situácie určený špeciálne. Pre boj s ľadom na oknách je tu DYNAMAX DE-ICER. Preverili sme ho.

Slovenský výrobca EURO-VAT o výrobku sľubuje nasledovné:

Prípravok na pohodlné odstránenie ľadu a námrazy z okien automobilov. DYNAMAX DE-ICER rozmrazovač okien je číra kvapalina, modrá so slabou opalescenciou, s vôňou. Rozmrazovač okien stačí nastriekať na zamrznuté okná a nechať chvíľu pôsobiť. Po roztopení námrazy sa musí utrieť handrou alebo stierkou do sucha. Na zabezpečenie maximálnej účinnosti prípravku sa odporúča uchovávať nádobu pri izbovej teplote.

Pre tých, ktorí ráno nikdy nemáte čas, sme urobili videotest a porovnali, aký je účinný a ako rýchlo DYNAMAX DE-ICER zaberie. Sledovali sme účinok pri rannej teplote cca -4 °C už po jeden a pol minúte od nastriekania a následne po troch minútach. To sme porovnali s neošetrenou pasážou čelného okna. Pozrite sa, ako to celé dopadlo v krátkom videoteste: