Ak sú informácie správne (priniesol ich magazín Daily Mirror), americký, medzičasom takmer celosvetový, kníhkupecký gigant zaplatí štyrom tvorcom za 12 epizód sezóny 2016 spolu 250 miliónov dolárov. Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May a producent Andy Wilman majú začať pracovať už čoskoro a diváci Amazon Prime budú môcť prvé dielo vidieť začiatkom roka 2016.
 

Ak je uvádzaná cena za šou správna, je 5x vyššia než doposiaľ najdrahšia netová produkcia so slávnym Kevinom Spaceym v úspešnom seriály House of Cards. Netflix totiž za dve série s 13 dielmi zaplatil 100 miliónov. Tiež to ukazuje, že Amazon to s konkurenciou pre nový TopGear s Chrisom Evansom myslí smrteľne vážne.

Keď zistíte, že predplatné Amazon Prime stojí 99 dolárov na rok, mohlo by sa zdať, že pri 350 miliónoch divákov, ktorí pôvodnú trojicu v priemere sledovali, by mal Amazon na novej automobilovej šou poriadne zarobiť. Má to však jeden veľký háčik. Amazon Prime nie je ani zďaleka dostupný na toľkých trhoch ako BBC. Diváci však za túto cenu dostanú v cene predplatného prístup k databáze kníh pre známu čítačku Kindle a tiež konto k hudobnej službe Prime Music. Prichádzajú však aj zlé správy, špeciálne pre fanúšikov bieleho či čierneho utajeného pilota. Podľa neoverených správ The Stig nebude súčasťou nového programu.