Neskutočný výkon

Amit Patel je z iného cesta a nebojí sa asi ničoho. Napriek strate zraku usadol za volant “Auta za rozumnú cenu” a na testovacej trati Top Gear zajazdil jeden z najrýchlejších časov. Teraz, samozrejme, nenarážam na časy Stiga, ale na časy známych osobností, ktoré za volant červenej Toyoty GT86 usadli. Amit sa s časom 1:46,58 zaradil do TOP 10, konkrétne na 9. miesto. Tomuto úspechu vďačí profesionálnemu inštruktorovi jazdy, Markovi Watkinsovi. Ten má bohaté skúsenosti s trénovaním a navigovaním zrakovo postihnutých jazdcov na pretekárskych tratiach. S Amitom začali trénovať v Yarise, aby si zvykol na to, že Mark predstavuje odteraz jeho oči.

Amit si túto výzvu nijako neuľahčil, takže na neho čakala aj manuálna prevodovka. Pred ostrým kolom to Amit komentoval takto: “Je to už 6 rokov, čo som naposledy sedel za volantom auta, ale je vtipné, ako sa vám všetko vracia. Zvuk motora, brzdy, radenie, ale časť, kde vlastne nevidíte, kam idete, to je niečo šialené. Sústredil som sa na Markove inštrukcie a miestami som zabudol, že nevidím! Bolo to proste šialené. Byť na tejto trati, šoférovať GT86, to je proste splnený sen.”

Bláznivé je, že ak by bol v aute sám, bol by ešte o pár sekúnd rýchlejší. To by ho musel ale Mark navigovať cez vysielačku a nevedel by mu asi tak presne hovoriť brzdné body. Každopádne, spoznali sme Stigovho slepého bratranca. :)