Audi predstavilo ďalší model s označením performance. Tentokrát prešla úpravou už tak dosť výkonná RS Q3, ktorá má pod kapotou 2,5-litrový benzínový päťvalec TFSI s výkonom 340 koní a krútiacim momentom 450 Nm. Vďaka tomu „vystrelí“ na stovku za 4,8 s. Nemcom ale napadlo, že by ostrú Q3 mohli spraviť ešte ostrejšou. RS Q3 performance má okrem vyššieho výkonu aj mierne upravený vzhľad. Novinku uvidíme po prvýkrát na autosalóne v Ženeve.

Pri pohľade na exteriér si môžeme všimnúť nový predný nárazník. Zadná časť sa skoro vôbec nezmenila, akurát difúzor by mal byť o niečo väčší. Niektoré časti karosérie majú matnú titánovú farbu a spolu s modrým lakom Ascari tvoria dobrú kombináciu. Za zmienku stoja aj 20 palcové kolesá a čierne/červené brzdové strmene. Vo vnútri nájdeme športové sedadlá prešívané modrou niťou a karbónové doplnky.

Audi RS Q3 performance má väčší výkon a upravený software prevodovky. Vďaka tomu dá stovku za 4,4 sekundy.

Najviac zmien sa odohralo pod kapotou. 2,5-litrový päťvalec TFSI má 367 koní a 465 Nm. Vďaka nárastu výkonu o 27 koní a vyššiemu krútiacemu momentu o 15 Nm zrýchli RS Q3 performance na stovku za 4,4 sekundy. To je o 0,4 menej, ako u „obyčajnej“ RS Q3. Zväčšila sa aj maximálna rýchlosť na 270 km/h. Priemerná spotreba má byť 8,6 l/100 km. 

Zlepšenie dynamiky má na svedomí aj nový software sedemstupňovej dvojspojkovej automatickej prevodovky S tronic. Štandardom je pohon všetkých štyroch kolies, za príplatok bude možné objednať adaptívne tlmiče. Na záver môžeme dodať, že RS Q3 performance sa dá v Nemecku už objednať a cena začína na 61 000 €.

zdroj: motor1