Mitsubishi predstaví na autosalóne v Tokiu nový koncept kompaktného SUV s elektrickým pohonom. Sériovej produkcie sa nedočkáme, no koncept eX má ukázať, akým smerom sa budú vyvíjať budúce modely a to nie len pohonom, ale aj novou prednou maskou Dynamic Shield, ktorú už dostal aj modernizovaný Outlander. Na kompletné údaje a detaily o technike si budeme musieť zrejme počkať až na živé predstavenie, nakoľko automobilka zverejnila iba to, že elektromotory budú spárované s pohonom všetkých štyroch kolies.

Koncept eX je ukážkou toho, ako by mohlo vyzerať nové SUV od Mitsubishi.

Okrem ekologickej jazdy by mal koncept eX zvládnuť aj autonómne riadenie, ktoré Mitsubishi momentálne vyvíja spoločne s dcérskou spoločnosťou Mitsubishi Electric Corporation a už čoskoro si ho budú môcť zákazníci vyskúšať na vývojovom Outlanderi PHEV. Testovací prototyp využíva ultrazvukové senzory, vďaka ktorým má zvládať aj napríklad autonómny pohyb v dopravnej zápche alebo automatické pozdĺžne parkovanie pomocou diaľkového ovládača. V najbližších rokoch ale tieto systémy v sériových vozidlách nečakajme a vráťme sa ku konceptu eX, najmä k jeho dizajnu. Ten má naznačovať, ako budú vyzerať nové modely značky. 

Najvýraznejšou časťou je predná maska s veľkým X, ktoré budú dopĺňať úzke svetlá s plnohodnotnými diódami. Chýbať nebudú, samozrejme, ani LEDky na denné svietenie a aj zadné svetlá by mali dostať túto technológiu. Interiér, do ktorého sa vstupuje cez dvere otvárané od seba, je prehliadka digitálnych displejov slúžiacich na ovládanie všetkých funkcií vozidla. Mitsubishi naznačuje, že novinka je vybavená plnou konektivitou s okolitým virtuálnym svetom a je schopná komunikovať s ostatnými vozidlami.

zdroj: tlačová správa