Ak premýšľate nad hybridným superšportom, ktorý sa výkonom blíži k hranici tisíc koní máte na výber len z troch áut Ferrari La Ferrari, Mclaren P1 a Porsche 918. Prvé dve priamo od výrobcu už nekúpite, sú beznádejne vypredané. V prípade najrýchlejšieho hybridného Porsche máte ešte šancu. Ak ste ešte nepremýšľali nad tým či kúpiť luxusný dom alebo radšej Porsche 918 práve prišiel čas rozhodnúť sa.

Porsche 918 Spyder

Najdrahšie, najvýkonnejšie a najrýchlejšie Porsche histórie je výrobne plánované už len 9 mesiacov. Šance, že jedno bude aj vo vašom okolí sa rýchlo zmenšujú...

Z plánovanej produkcie v počte 918 kusov ich totiž už nezostáva veľa voľných. Pritom zákazníkom automobilka doručila zatiaľ len 30 kusov, z toho jeden už skončil svoju púť, keď nešťastne zhorel na čerpacej stanici v Toronte. Porsche očakáva, že posledný kus typu 918 predajú v apríli 2015. Stuttgartský výrobca ale nespresnil koľko kusov ostáva do vypredania. My vieme len to, že výroba má skončiť v júli 2015. To by znamenalo, že mesačne potrebujú vyrobiť takmer 90 kusov hybridného superšportu. Takže ak máte voľné miesto v garáži kam by sa zmestilo Porsche 918 dlho neváhajte. Môže byť vaše "už" od 780 000 euro.

 

Zdroje: carscoops.com, caranddriver.com