V ročníku 2011 čaká účastníkov dlhých 9500 km v 13-tich etapách, z toho 4500 km sú merané úseky. Na štart sa postaví 140 áut, 170 motocyklov, 67 kamiónov a 30 štvorkoliek. Nuž a k predstaveniu tohtoročného maratónu treba povedať i to, že súťaž začína i končí v argentínskom Buenos Aires a jazdci sa po štarte vydajú cez hranice do Čile a potom na sever takmer až po hranice s Peru, kde sa otočia opäť na juh.

Štefan Svitko a Radek Matoška

Štefan Svitko a Radek Matoška

Na tohtoročnom Dakare má zastúpenie i Slovensko, trojica pretekárov sa zúčastní na motocykloch. Ivan Jakeš jazdí na Yamahe 450 ako člen českého tímu KM Racing Team, pre svoj stroj dostal štartovné číslo 43. Štefan Svitko a Radek Matoška sú časť slovenského tímu Hant Logomotion Team. Svitko pri premiére na Dakare minulý rok skončil na skvelom trinástom mieste. Tento rok bude sedlať stroj KTM 450 s číslom 25, jeho kolega Radek Matoška je debutant a na KTM 690 si nalepí č. 123.

My sa Dakaru 2011 budeme venovať v niekoľkodňovom sumári, kde vám ponúkneme najzaújmavejšie momenty súťaže či už vo forme videa alebo fotografií. Dnes si pozrite profily minuloročných víťazov:


Kamióny - Vladimir Chagin

Motocykle - Cyril Despres

Automobily - Carlos Sainz