Matej Koník získal na MSR vo Vysokom Mýte 2. miesto

Všetko je pripravené, môžeme ísť na trať

Maťko sa cítil na preteky dobre pripravený, už vo voľnom tréningu jazdil rýchle časy. Na suchej trati mu to išlo veľmi dobre. Lenže pred kvalifikáciou si poranil ruku, a tak štartoval s hendikepom. Matej Koník je však bojovník a ani toto ho neodradilo a v kvalifikácii vyjazdil skvelé druhé mieste.

Maťko bojuje o prvé miesto

Do prvých pretekov však Maťko vyštartoval veľmi dobre, hneď sa dostal na prvé miesto, niekoľko kôl bojoval o pozíciu s Adámom Hidegom. Prvé miesto udržal. Postupne sa neho dotiahol Aron Krepcsik, Maťko si pozíciu bránil, no nakoniec Krepcsikovi podľahol získal veľmi tesne 2. miesto, keď ho od víťazstva delilo len 0,177 s.

Maťko naháňa Adáma Hidega

Aj v druhých pretekoch sa Maťkovi podaril štart a dostal sa do čela. Lenže prvé kolo pre neho nebolo vydarené a prepadol sa na tretiu priečku. Chcel sa dostať naspäť a po súbojoch a Aronom Krepcsikom a Adámom Hidegom nakoniec prešiel na 2. mieste len 0,251 s za prvým Krepcsikom. Tretie preteky však patrili Maťkovi. Jeho súpermi boli opäť Krepcsik a Hideg, no tentokrát bol lepší Matej Koník a pod šachovnicovou vlajkou prešiel ako víťaz.

Matej Koník vybojoval na MSR vo Vysokom Mýte 2. miesto

Matej Koník aj napriek poranenej ruke vybojoval na 1. kole MSR v motokárach vo Vysokom Mýte dve druhé miesta a jedny preteky vyhral, po súčte výsledkov získal výborné druhé miesto v triede Rotax Micro Max. Maťka v motokárach podporujú Feber Racing, Dovozy.sk, Kartingshop, Steeldesign a Topspeed.sk. Ako sa mu darí môžete sledovať na Maťkovej facebookovej stránke Matej Koník.