SKP v Trebaticiach vyhral Matej Koník

Matej Koník pripravený vyraziť na trať

Matej Koník nechýbal na pretekoch Slovenského Kartingového Pohára v Trebaticiach. Po prvom mieste v kvalifikácii, prvom a druhom mieste v pretekoch vybojoval aj celkové víťazstvo.

V horúcom letnom počasí to pretekári nemali jednoduché, no ani to im nezabránilo ísť naplno a na trati nechať všetko. Maťko už v piatok ukazoval že je rýchly a v sobotu to potvrdil. Svoje najrýchlejšie kolo zajazdil pomerne skoro, no nikto ho neprekonal a tak si Matej Koník vybojoval prvé miesto na štarte.

SKP v Trebaticiach vyhral Matej Koník

Maťko na čele pretekov

V prvých pretekoch udával tempo Maťko, dobre odštartoval a postupne si budoval náskok. Preteky mal pevne vo svojich rukách a vyhral systémom štart-cieľ. Štart druhých pretekov však Maťkovi nevyšiel podľa predstáv a prepadol sa na druhé miesto. Chcel sa dostať späť na prvé miesto, tlačil na súpera, no urobil chybu, vyletel mimo trať a zaradil sa až na koniec štartového poľa. Matej Koník sa ale nevzdal a začal so stíhacou jazdou. Predbiehal jedného súpera za druhým a pod šachovnicovou vlajkou prešiel na výbornom druhom mieste.

SKP v Trebaticiach vyhral Matej Koník

Maťko vybojoval celkové prvé miesto

Po súčte výsledkov, prvého a druhé miesta v pretekoch a víťazstva v kvalifikácii sa stal Matej Koník víťazom Slovenského Kartingového Pohára v Trebaticiach. Pred pretekmi Maťko získal nového partnera, spoločnosť YACCO, ktorá produkuje špičkové motorové oleje napríklad pre Moto3, Superstock, WRC alebo Dakar. Okrem YACCO Maťka v motokárovom športe podporujú 360 Fly, Dovozy.sk, Kartingshop.sk, Steeldesign a Topspeed.sk. To, ako mu darí, môžete sledovať na facebookovej stránke Matej Koník alebo LSR Racing.

SKP v Trebaticiach vyhral Matej Koník

Matej Koník v Trebaticiach

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov