To dávalo šance, že tu budú úspešnejší tí, ktorí sa dokážu skôr nastaviť na nové prostredie. Ale aj tí, ktorí tu už v opačnom smere predtým jazdili. Potvrdilo sa oboje. Do pretekov sa prihlásilo 10 tímov. Nižší počet štartujúcich ovplyvnili mnohé súbežné motoršportové podujatia ako víkendové preteky do vrchu na východe SR a čiastočne aj FIA GT1 na SlovakiaRingu. Tie pripravili o účasť v KartCupe minimálne 3 tímy.


Dva z prítomných tímov boli v pretekoch úplne nové. KMM racing z Malaciek v zložení Martin Prokop, Jakub Bakan a Martin Polakovič a JAP racing Team v zložení Marek Šimovič, Patrik a Jaroslav Purs z Trnavy. Pred samotnými pretekmi poskytol organizátor až 90 minútový priestor na voľné tréningy v opačnom smere. To prakticky všetky tímy radi využili. Samotné preteky začali tradičnou rozpravou jazdcov tesne po 19.30 h. Nasledovala klasická 6 minútová kvalifikácia s najlepšími jazdcami jednotlivých tímov za volantom. Tá určila poradie kár v letmom štarte.

Toto sú víťazné tímy VIII. KartCup 2012: I. miesto KMM Racing, II. miesto Go Baby Go, III. miesto BK Racing. GRATULUJEME!

Toto sú víťazné tímy VIII. KartCup 2012: I. miesto KMM Racing, II. miesto Go Baby Go, III. miesto BK Racing. GRATULUJEME!

Kvalifikáciu vyhral tím KMM racing s časom 40,277 sek. pred tímom Go Baby Go s časom 40,755 a tretím tímom BK racing s časom 40,797 sek. Trať s dĺžkou 430 m sľubovala počas 120 min. pretekov vysoké počty odjazdených kôl. Nasledovalo zoradenie motokár podľa dosiahnutých časov v kvalifikácii, prvé náznaky tímovej réžie v podobe výmeny jazdcov pre prvú časť pretekov a následne letmý štart za prvou safety károu.Samotný priebeh pretekov bol úplne hladký. Na trati sa všetci správali ozaj slušne a športovo. Modrú vlajku použili za celé 2h menej než 10x. Prvý väčší problém zastihol tím TopSpeed.sk už pred štartom pretekov. Vybraná motokára s č. 1 len tesne pred pretekmi absolvovala opravu karburátora. Pre nedostatok času jej lepšieho doladenia a nepoužitia originálnych náhradných dielcov bola táto od začiatku citeľne pomalšia. Od väčšiny motokár dostávala aj pri najlepšej snahe v priemere 1 - 1,5 sek. na kolo. Taký odstup je pri vytrvalostných pretekoch s tak kvalitným štartovným poľom nevykryteľný. Rovnako málo šťastia na žreb motokáry mal aj tím Autocross Pažický. Káre s č. 7 sa na rovinkách tiež veľmi vpred nechcelo... Snáď pri budúcich pretekoch bude vozový park haly vyrovnanejší.

V motoršporte odjakživa šlo aj o šťastie a preteky napriek týmto dvom evidentným nedostatkom museli pokračovať. V 3/4 pretekov, keď sa TopSpeed.sk tímu darilo s veľkou rezervou udržiavať si 8. pozíciu sa na odtrhlo plynové lanko. To kompletne pochovalo nádej na lepší výsledok než posledné miesto.Na opačnom konci štartového poľa bola úplne iná situácia. Okrem prvého, prakticky nedostihnuteľného tímu KMM Racing a veľmi rýchlych Go Baby Go sa bojovalo o každé odjazdené kolo. Prvý tím dokázal za vyhradený čas odkrúžiť až 177 kôl s naj. časom skvelých 39,895 sek. Na II. mieste sa konštantne držali chalani z Go Baby Go so 175 kolami a naj. časom 40,537 sek. III. miesto si s odstupom jedného kola vyjazdili členovia tradičného BK Racing v zložení Peter Komárek, Ján a ľuboš Moravčík. Bitka o IV. miesto bola ozaj tuhá. Až 4 tímy jazdili prakticky súčasne v jednom kole. Nakoniec sa chalanom z Flat Tire Assoc. (Peter Sámel, Michal Bebjak a hosťujúci Ondrej Rabatín) podarilo prekročiť hranicu 173 kôl, čím získali 4. miesto. S počtom 172 kôl cez šachovnicovú vlajku nakoniec prešli TopGear (Miro Struhárňanský, Peter Špánitz a Ivan a Martin Telekeš), Polnoční jazdci (Tibor Gloznek, Milan Vandák a Peter Hodoš) aj JAP Racing Team. Ďalšie miesta si pozrite v priloženej tabuľke týchto pretekov a tiež v tabuľke priebežného poradia tímov po dvoch zaratúvaných pretekoch série KartCup.


Ďalšie 9. vytrvalostné preteky KartCup sa jazdia v mesiaci júl v Kart1 Aréne v Bratislave. Pre podrobnejšie info sledujte www.kartcup.sk


Seriál KartCup podporujú:
CarZone (racing-shop.sk), autokozmetika AUTOGLYM, Kart1 Aréna, GoKarts Holíč,


VIII. KartCup 2012 - GoKarts Holíč


Výsledné poradie a pridelené body

1. KMM Racing                  20 b
2. Go Baby Go                  17 b
3. BK Racing                    15 b
4. Flat Tire Assoc.             13 b
5. Top Gear Team            11 b
6. Polnoční jazdci             10 b
7. JAP Racing Team         09 b
8. Kejcar Team                08 b
9. Autocross Pažický         07 b
10. TopSpeed.sk             06 b


Priebežné poradie KartCup po 2. pretekoch

1. Go Baby Go               37 b
2. BK Racing                 25 b
Polnoční jazdci              25 b
4. Flat Tire Assoc.          23 b
5. KMM Racing              20 b
6. TopGear Team          19 b
7. TopSpeed.sk            18 b
8. Steps Nitra               17 b
9. Rival Car                 13 b
10. Kejcar                    10 b
11. Svetový mier          09 b
JAP Racing Team         09 b
13. Oslík GP                07 b
14. ASOS                    06 b
15. Nippon Cars           05 b
16. Bike Team BA        04 b
17. Pat a Mat              03 b