Odporúčame použiť karnaubský vosk, alebo vosk syntetický, tzv. sealant. Majú najvyšší bod topenia. Karnaubský vosk dokonca až okolo 82 - 86°C! To znamená, že odolá aj najväčším horúčavám na priamom slnku.
voskovanie karoserie

Pred nanesením vosku je vhodné povrch karosérie ešte odmastiť tzv. pre-wax cleanerom. Tým sa odstráni aj posledná vrstva prípadných zostatkov predošlého vosku. Takto vyčistený povrch spôsobí, že vosk sa lepšie naviaže na lak a predĺži sa jeho životnosť. Vosk odporúčame aplikovať v 2 vrstvách. Na požiadanie niektorých majiteľov už aplikovali aj 3 - 4 vrstvy vosku pre čo najlepšiu ochranu. 

umyvanie a voskovanie karoserie

Ako sa o voskované auto starať?
 

V prvom rade ho vžiadnom prípade nebrať na automatickú kefovú umývaciu linku. Dávajte ho umývať len ručne, šetrným pH-neutrálnym šampónom. Zabudnúť treba aj na agresívne predumývače. Auto nestačí voskovať len pred zimou, ale počas celého roka, t.j. ideálne 2 - 3 ročne minimálne v 2 vrstvách. Cez zimu vosk chráni lak voči nepriaznivým vplyvom počasia, agresívnej posypovej soli. Od jari do jesene zas voči UV žiareniu a agresívnemu pobitému hmyzu po rýchlej jazde. Ak máte svoje auto len trochu radi, voskovanie je pre zdravý a trvalo pekný lak základný prepoklad. Ak na to nemáte čas, alebo vhodné podmienky, zverte voskovanie auta špecialistom z KV detail v Bratislave.

Ručná umyvárňa KV detail používa primárne špičkovú britskú značku AUTOGLYM.
umyvanie a voskovanie karoserie

Okrem starostlivosti o lak odborníci z KV detail odporúčajú použiť aj "tekuté stierače", teda neviditeľnú nanotechnológiu. Jej úlohou je odpudzovať vodu zo skiel a predovšetkým v zimnom období zásadne zlepšuje výhľad, čím prispieva k zvýšeniu aktívnej bezpečnosti jazdy.